Another Case Solved pojawi się w App Store już w lutym

1119905_152988434896959_1562565726_o[1]

Większość z was zdążyła już zapewne usłyszeć o nietypowym pomyśle firmy King, odpowiedzialnej za grę Candy Crush Saga, która postanowiła… zastrzec słowo “Candy” (ang. Cukierek) jako znak towarowy. Na wieść o tym większość z nas przysiadła na chwilę, by w ciszy zastanowić się nad tym, jakie błędy w historii naszego gatunku doprowadziły nas do takiej sytuacji. Gdzieś na świecie znalazła się jednak grupka ludzi, w której wiadomość ta wywołała zapewne nagły atak radości.

Mowa tu o deweloperach ze studia Ars Thanea, dla których decyzja firmy King okazała się po prostu niewyobrażalnie szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Tłem fabularnym dla ich najnowszej gry, która trafi do sprzedaży już w lutym, jest bowiem świat w którym… zakazana została produkcja i sprzedaż wszelkich słodyczy. Gracz wciela się w niej w prywatnego detektywa, specjalizującego się w sprawach dotyczących nowej gałęzi przestępczości, czyli czarnego rynku cukierków i wszystkich związanych z nim szemranych, słodkich interesów. W takiej sytuacji nie trzeba być geniuszem marketingu, by wykorzystać zamieszanie wokół firmy King do promocji gry Another Case Solved.

Sama gra stanowić będzie zaś połączenie przygodówki z zestawem prostych gier logicznych, reprezentujących poszczególne czynności wykonywane podczas śledztwa, takie jak chociażby zbieranie dowodów, przesłuchiwanie świadków czy śledzenie podejrzanych. Wszystko to okraszono miłą dla oka, rysunkową grafiką i solidną dawką dość specyficznego, nieco absurdalnego poczucia humoru.

Another Case Solved pojawi się w App Store już w lutym. Jak na razie brak jakichkolwiek informacji dotyczących wersji na tablety z systemem Android.

Komentarze

  • Wersja na Androida również w produkcji, jest spora szansa, że ukaże się w marcu :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona