Orange: jeden abonament – kilka kart SIM

Przed dwoma laty w wakacje przypadkiem trafiłam na kilka dni do Finlandii, gdzie obcowałam z bardzo sympatyczną rodziną mieszkającą w stolicy kraju. Raz na jakiś czas wyjeżdżali na wieś (swoją drogą, położoną w przepięknej okolicy wśród jeziora otoczonego lasem), gdzie korzystali z internetu dzięki zewnętrznym modemom 3G. Mieli dwa – jednego używali rodzice, drugi należał do ich syna. Po krótkiej rozmowie dowiedziałam się, że korzystają z jednego abonamentu na tych dwóch różnych kartach SIM. Ja się bardzo zdziwiłam, że w ogóle jest taka możliwość, oni też nie ukrywali swojego zdziwienia – że w Polsce podobne rozwiązanie nie jest oferowane. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać.

Powyżej przywołałam Wam przykład z życia Finów. Ale na pewno każdy z nas znalazł się w podobnej sytuacji. Żeby nie szukać daleko – zajrzyjmy do mojego elektronicznego podwórka. Mieszkam w mieście, w którym na co dzień korzystam z internetu stacjonarnego (jak pewnie większość z Was). Ale gdy jadę na dłużej np. do rodziny, w której domu nie ma WiFi, żeby móc pracować na laptopie radzę sobie korzystając z zewnętrznego modemu 3G. A podróżując środkami transportu z kolei używam tabletu ze slotem kart SIM. I albo wszędzie muszę mieć różne karty, albo radzić sobie przekładając je w miarę potrzeby, albo korzystać z MiFi, albo udostępniać internet z telefonu (tethering), ale to rozwiązanie nie jest moim ulubionym (pakiet danych ze smartfona szybko schodzi, a i bateria się rozładowuje). Rozwiązań jest wiele, ale tak naprawdę wszystkie nie są na tyle sensowne, co wiele kart połączonych z jednym abonamentem. Dla mnie by to było wyjście najlepsze z możliwych – wtedy wykupuję wyższy pakiet danych u jednego operatora i działam (jeszcze tylko, żeby nasze krajowe sieci zaczęły oferować sensowne pakiety danych w taryfach telefonicznych, a będzie idealnie!).

Z pomocą przychodzi nam Orange.

dodatkowa-karta-sim-orange

W ramach usługi Dodatkowa karta SIM możemy aktywować cztery dodatkowe karty, które korzystają z jednego pakietu danych karty głównej. Związane są z tym dodatkowe opłaty:
– 5 zł koszt aktywacji dodatkowej karty SIM (opłata jednorazowa),
– 5 zł abonamentu za kartę SIM (opłata stała – co miesiąc).

Dzięki temu w ramach jednego abonamentu możemy korzystać z internetu na pięciu różnych urządzeniach. Połączenia telefoniczne i wiadomości SMS/MMS na dodatkowych kartach nie działają – są zablokowane.

Jak informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, na swoim blogu:

Usługę możecie włączyć z dowolnym planem telefonicznym lub ofertą internetu mobilnego z wyjątkiem ofert mix, na kartę, Zetafon i Minutofon. Oferujemy ją jedynie w salonach Orange, własnych i partnerów. Usługa jest dostepna także dla klientów biznesowych posiadających nowe plany taryfowe: Biz 40, Biz 60, Biz 90 lub Biz 125.

Aktualizacja:

W Play od kilkunastu miesięcy działa podobna usługa – Wspólny Internet, ale wyłącznie w taryfach Play Online. Tu, w Orange, mamy do czynienia również z planami typowo telefonicznymi z pakietami danych.

źródło, źródło

Komentarze

 • j3r2yk

  żart? Taka usługa jest dostępna w play od przynajmniej 16 miesięcy…

  • A czy mi się wydaje, czy w Play taka możliwość dotyczy wyłącznie Play Online czyli ofert typowo dotyczących internetu mobilnego, a nie wszystkich (w tym abonamentów telefonicznych)? W Orange nie ma takiego ograniczenia – można ją włączyć z dowolnym planem telefonicznym lub ofertą internetu mobilnego.

   • PiotrL

    Rzeczywiście oferta taka dotyczy tam jedynie Play Online. Gdy pytałem o ofertę na abonament telefoniczny to odpowiadano w Play mi do tej pory, że nie ma na razie takiej możliwości. Teraz chyba Play został zmuszony do zmiany.

    • Marcin

     Mam Play online (zwykłą ofertę nie LTE), na stronie operatora jest, że wspólny internet to dodatkowy miesięczny koszt 5 zł za drugą kartę ( http://www.play.pl/promocja/wspolny-internet/ ), po przyjściu do salonu okazuje się, że taka usługa kosztuje 10 zł. Na infolinii informują, że 5 zł a w salonach w systemie nie mają opcji za 5 zł, wyświetla się tylko wariant za 10 zł. Nie można takiej oferty dokupić online, zostaje tylko salon, a tam nie 5 a 10 zł.

 • mT

  za orange to podziękuje
  póki będą nadal robić takie rzeczy jak simlocki i blokowanie na amen bootloadera

  bojkot telekompromitacji francuskiej

 • Robert

  W Niemczech działa to już od wieków, pamiętam jak 12 lat temu zaskoczyło mnie to że w BMW mojego znajomego był taki jakby stacjonarny telefon, ale poza nim znajomy używał komórki, spytałem po co mu 2 numery a on odparł że na tym numerze ma 2 karty SIM, jedna na stałe w aucie a druga w komórce.

  • seweryn789

   Karta tandem jest dostępna chyba u wszystkich, a na pewno w T-Mobile i nie ma zbyt wiele wspólnego z ww. historią..

  • dred

   Jak ktoś ma naście lat, to może się bawić w szukanie promocji, zmienianie operatorów itp. Jak jest się osobą dorosłą, pracującą, zarabiającą, to nie ma sie na takie pierdy dla dzieci ani czasu, ani ochoty. Bierze sie abo z pakietem net, ustawia stałe zlecenie zapłaty i nie szuka kilkuzlotowych oszczędności utrudniajacych życie.

   • dred

    To mialo byc do postu aaa poniżej.

 • aaa

  Trzeba być idiotą, by w ogóle brać abonament a nie na kartę – spłaca się wtedy na raty podarowane telefony, a gdy już się raty skończą, to płaci się dalej (już za nic).

  • mT

   @aaa

   ciesz się (bo jam wielce rad z tego powodu) że są ludzie którzy kupują na raty telefony u operatorów razem z abo bo dzięki nim jest na rynku spora podaż tych telefonów dzięki czemu mozna nabyć sobie telefon w miare nowy po atrakcyjnych cenach

   wyjątek – telefony “skażone” z orange

   pzdr

  • Trzeb być idiotą, by nie wiedzieć, że abonament nie oznacza brania telefonu, a abo bez telefonu jest zdecydowanie tańsze i na krótszy okres umowa.

  • andrzejbzyku

   Chyba ze bierze się abonament bez telefonu, hmmm? ;)

  • Art

   Słaby trolling. Chyba zapominasz, że jest sporo grup, które abonament muszą mieć, np. firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą, a poza tym są jeszcze takie osoby, które wolą wygodę abonamentu niż zabawę z doładowaniami, ważnością kont, zawracanie głowy jakimiś promocjami itp. pierdołami.

   Poza tym, nie każdy bierze abonament z telefonem. A nawet jeśli biorą, to często i tak wychodzi im to korzystniej, niż gdyby mieli kupować telefon na wolnym rynku (nie mówię o telefonach z niskiej półki do ok. 1000-1200 zł, tylko średniej i wyższej).

   A co do oferty, to sam ostatnio o to pytałem w Play’u i – tak jak pisali przedmówcy – nie ma takiej opcji. Głupie – mam nadzieję, że dzięki ofercie Orange to się zmieni.

   • ijack

    Dobrze, że są różne oferty (abonament, karta mix) każdy może wybrać coś dla siebie. Jednemu opłaca się bardziej karta drugiemu abonament (nawet jeśli ktoś chce wziąć telefon na raty i spłacać z abonamentem). Nie można nazywać ludzi “głupimi” tylko dlatego bo wybrali tę ofertę a nie inną.
    Pozdrawiam

 • Keton

  Klasyczny artykuł sponsorowany. W dzisiejszych czasach taka oferta to standard np. Play ma to od minimum roku i jeszcze nie płaci się 5 PLN za aktywację. Więc gdyby pisać szczerze należałoby zacząć od “Orange wreszcie się obudził i dorównuje do konkurencji”

  • Polecam doczytać tekst do końca, a jeśli to nie pomoże, to pierwsze komentarze zaraz pod nim.

 • mobile4you

  Dobrych 10 lat temu, Era oferowała numer (Era Tandem) na dwóch kartach SIM (niejednocześnie). Tylko wtedy internet mobilny dopiero raczkował.

 • Marecki

  Czy te karty mogą być aktywne jednocześnie? I co dzieje się w sytuacji gdy przychodzi połączenie głosowe, można je odebrać na dowolnym urządzeniu?

 • Hellfire

  Zszedł z drzewa i dostał olśnienia… – ponad 7 lat temu (!!!) mój szef w GB dostał na jeden abonament 2 telefony z górnej półki, miał 1000 min do wszystkich,wymiennych na sms (co do mms to nie pamiętam) i magic number , oznacza to że oba telefony dzwoniły do siebie za free 24h, dodatkowo dostał 2 nowe telefony z najniższej półki na kartę w prezencie dla 2 dzieci ( bo z nimi byliśmy akurat w sklepie), jak przyleciałem do PL wszyscy w w naszych sieciach robili wielkie oczy… teraz w 2014 czytam artykuł z 2013 jak pan się dziwił w 2011… a w 2006-2007 to było coś naturalnego w Anglii. Acha -cena abonamentu na 2 lata wyniosła go 60 funtów/mies i proszę nie przeliczać że 1f=5zł bo to idiotyzm dla człowieka mieszkającego tam na stałe. W Polsce nadal cwaniactwo doi naiwnych… W Play formuła 4.0 za 99zł (i to chyba netto,czyli jakieś 120zł+ fizycznie do zapłaty) max 4 karty sim na jeden abonament… oczywiście bez telefonów,no może z jeden gówniany dadzą, tu oczywiście jakiś 1gb na odczepnego neta wcisną na główną kartę a zresztą co tu qr… dzielić, same apki działające w tle typu pogoda,wiadomości,czy fb pożerają taki limit w 3 tyg…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona