Apple: 26 milionów iPadów sprzedanych w Q4 2013

apple_q1_2014

Czwarty kwartał roku, ze względu na szał przedświątecznych zakupów, dla każdego producenta oznacza wzrost przychodów i ilości sprzedawanych urządzeń. Doskonałym tego przykładem jest świetny kwartał koncernu Apple, który zanotował rekordowe wyniki po czwartym kwartale 2013 roku, będącym pierwszym kwartałem roku fiskalnego firmy.

Zacznijmy jednak od wyników finansowych Apple, bo te – jak zawsze zresztą – przedstawiają się świetnie. W ciągu trzech miesięcy przychód Apple wyniósł 56,7 miliarda dolarów (w analogicznym okresie roku poprzedniego: 54,5 miliarda, kwartał wcześniej: 37,5 miliarda), natomiast zysk – 13,1 miliarda dolarów (rok wcześniej: 13,1 miliarda, kwartał wcześniej: 7,5 miliarda).

Sprzedaż poszczególnych urządzeń Apple w ostatnim kwartale prezentuję się wręcz wyśmienicie. Spójrzcie na poszczególne ilości:
iPad: 22,9 mln (rok wcześniej: 22,9 mln, kwartał wcześniej: 14 mln),
– iPhone: 51 mln (rok wcześniej: 47,8 mln, kwartał wcześniej: 33,8 mln),
– komputery Mac: 4,8 mln (rok wcześniej: 4 mln, kwartał wcześniej: 4,6 mln),
– iPod: 6 mln (rok wcześniej: 12,7 mln, kwartał wcześniej: 3,5 mln).

Warto zauważyć, że przed świętami do sprzedaży trafiły dwa nowe smartfony Apple: iPhone 5s i iPhone 5c, jak również iPad Air i iPad mini z wyświetlaczem retina, co pozwoliło Apple zwiększyć sprzedaż poszczególnych urządzeń. Wciąż jednak, niestety, firma nie dzieli wyników sprzedażowych na tablety 9,7- i 7,9-calowe, jak również na tańsze i droższe smartfony z serii iPhone. A szkoda, bo chętnie dowiedzielibyśmy się, jak przedstawia się sprzedaż poszczególnych modeli.

źródło, źródło

Komentarze

 • barwniak

  Ciekawe dlaczego się nie dzieli, przecież to jest spółka giełdowa. Akcjonariusz, bądź potencjalny akcjonariusz powinien mieć wgląd w tego typu dane dla własnej oceny wyników i polityki firmy.

  • benek

   To jest tylko prasówka i potencjalnemu inwestorowi spokojnie to wystarczy.Trochę bardziej szczegółowy raport kryje się pod “źródłem #2” ale to ciągle “Apple Press Info” więc i tam za dużo konkretów nie ma.Jedyne co rzuca się w oczy to drastyczny spadek sprzedaży iPodów i to nie tylko w tym raporcie więc pewnie ich dni są już policzone

 • siwyrs

  … zostań aukcjonariuszem a wgląd w dokładne dane dostaniesz… proste jak drut…

  • barwniak

   Akcjonariusz to współwłaściciel. Chyba jak chcę wejść w interes to muszę najpierw go poznać. Nie kupuję kota w worku. Sądzisz, że jak kupię parę akcji, to podadzą mi te dane, czy dopiero jak kupię tyle, aby wejść do zarządu?

   • benek

    Do zarządu nie musisz wchodzić,ale aby dostać dostęp do szczegółowych danych,potrzebujesz po prostu kupić pakiet akcji co w przeliczeniu na kasę oznacza że sześć zer po przecinku to mało.Zresztą większe pakiety które pozwalają na cokolwiek mają w garści ludzie którzy Ci ich po prostu nie sprzedadzą a kupując kilka czy kilkanaście akcji jesteś dla nich po prostu traderem i pewnie dostałbyś odpowiedź że wszystkie ważniejsze dane zostały już opublikowane.Co do kupowania kota w worku to niestety giełda tak działa.Masz raporty co kwarta plus mniejsze i większe przecieki,ale największą kasę robią Ci którzy mają informacje od jakiegoś kreta co w gruncie rzeczy nie jest zgodne z prawem,ale tak to działa

 • vrd

  do edycji mały błąd – liczba sprzedanych ipadów powinna być, jak w tabelce – 26mln. W artykule jest 22,9mln ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona