Ważne

Nadchodzi Chromoting – zdalny pulpit od Google

210009adac7c15d103d4f49958d67920[1]

Aplikacje umożliwiające wykorzystanie tabletu w roli zdalnego pulpitu kontrolującego nasz komputer osobisty stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że również giganci rynku chcą mieć w swojej ofercie podobne usługi. Po Microsofcie i ich Remote Desktop przyszedł więc czas na Google.

Prace nad Chromoting, bo taką nazwę najprawdopodobniej nosić będzie zdalny pulpit Google, ruszyły co prawda już w lipcu zeszłego roku, jednak początkowo nie wzbudziły one zbyt wielkiego zainteresowania ze strony użytkowników. Dopiero teraz, gdy okazało się, że aplikacja dla systemu Android jest już coraz bliższa ukończenia, a niedługo po niej pojawi się również wersja dla urządzeń wyposażonych w iOS, oczy internautów zwróciły się w kierunku tego projektu. Niestety, jak na razie nic nie wskazuje na to, by nowa usługa Google oferowała coś, czego nie możemy zobaczyć u konkurencji (może poza możliwością współpracy z Linuxem). Co więcej, wspomniana aplikacja będzie mogła łączyć się jedynie z komputerami, na których zainstalowano przeglądarkę Chrome, co może skutecznie zniechęcić niektórych użytkowników. Jej jedyną nadzieją na sukces jest więc dobrze zaprojektowany interface użytkownika i umiejętne wykorzystanie popularności stojącej za nią marki.

Oficjalna data premiery aplikacji Chromoting nie jest jeszcze znana. Wszystko wskazuje na to, że będzie ona dostępna całkowicie za darmo.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

 • m

  Zdecydowanie potrzeba czegoś w drugą stronę, a nie w tą.

  • DeaD

   Chciał byś zdalny pulpit z komórki tabletu na PC? Są od tego rożnego typu emulatory itp może Nie ma szału ale chyba zawsze lepszym patentem jest iść w stronę mobilności zamiast na odwrót…

  • aaa

   W drugą stronę też już widziałem aplikacje na Google Play. Ale wymagały root-a zdaje się. Nie testowałem też (bo szukałem wtedy w przeciwną stronę).

 • slv

  Był już plugin do Chrome umożliwiający łączenie się z innym Chrome.
  https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/gbchcmhmhahfdphkhkmpfmihenigjmpp

  Nie był to w zasadzie plugin, tylko osobna usługa uruchamiająca się na komputerze. Zaleta ? Będąc zalogowanym na koncie Google można było mieć podgląd do wszystkich swoich tak skonfigurowanych ‚maszyn’. Generalnie działa

 • blaaaa

  Nie LinuXem, a LinuKSem…To słowo się odmienia w języku polskim.

  • slv

   @ blaaaa
   Tak ? Przecież to nazwa własna. Jakiś link z wiarygodną informacją ?

   • http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux#Nazwa_Linux_w_j.C4.99zyku_polskim

    Jeśli uznamy Wikipedię za wiarygodne źródło, to obie formy odmiany są poprawne.

    • slv

     @Aske
     Pani Redaktor czujna :)

     • Prawidłowa forma to: Pan redaktor [jest] czujny ;P

     • slv

      @Aske
      „Prawidłowa forma to: Pan redaktor [jest] czujny ;P”

      A jakieś wiarygodne źródło ? :P

      p.s.
      jakoś tak mi się skojarzył nick z…. Aśką :D Dadam ! No to przepraszam. Panie Redaktorze :)

 • SyoMas

  W drugą stronę działa Team Viewer Quick Support, do niedawna dostępny tylko dla urządzeń Samsunga ale teraz działa u mnie na każdym tablecie i telefonie, również z półki budżetowej. Niestety, nie można zarządzać tabletem lub telefonem z innego tabletu lub telefonu a jedynie z kompa ale sytuacja rozwija się dynamicznie więc może niebawem…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona