Ważne

Kolejna aktualizacja systemu Windows może połączyć tryb desktop z Modern UI

25421_900[1]

Modern UI, czyli nowy interface użytkownika wprowadzony w systemie Windows 8, wzbudza niemałe kontrowersje już od początku swego istnienia. Podczas gdy niektórzy użytkownicy uważają go za bardzo wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia pracę, inni okrzyknęli go zwiastunem rychłego upadku jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych świata.

Wiele wskazuje jednak na to, że kolejna aktualizacja systemu Windows może przynieść ze sobą zmiany w sposobie, w jaki na co dzień korzysta się z wspomnianego Modern UI. Nowe zrzuty ekranu, które wyciekły niedawno do internetu, ukazują bowiem wyraźnie ikonę aplikacji Windows Store, widoczną na „desktopowym” pasku zadań. Co więcej, w otwartym oknie ustawień widać wyraźnie opcję „Show Store apps on the taskbar”. Nie jest to może jakaś radykalna zmiana, ale trzeba przyznać, że możliwość odpalania aplikacji Modern UI w bardziej tradycyjnym trybie „desktopowym” z pewnością nieco uszczupliłaby grono przeciwników nowego Windowsa. Nie da się również wykluczyć tego, iż wspomniane nowości są tylko wierzchołkiem góry lodowej, a gdzieś głęboko pod powierzchnią wody kryje się wyczekiwana przez wiele osób pełna integracja obu trybów działania systemu Windows 8.

Odpowiedź na te i inne pytania dotyczące flagowego systemu firmy Microsoft poznamy jednak najprawdopodobniej dopiero w kwietniu, podczas konferencji BUILD 2014.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona