Ważne

Controllers for All – DualShock 3 jako kontroler dla iPada

cydia-controllers-for-all-utilisez-la-manette-ps3-sur-iphone-500x372[1]

Firma Apple dołożyła wielu starań, by wraz z premierą najnowszej wersji systemu iOS ujednolicić rynek kontrolerów stworzonych z myślą o współpracy z ich tabletami. Efektem jest rosnąca popularność kontrolerów MFi (Made For iPad), które coraz częściej pojawiają się w katalogach firm zajmujących się produkcją akcesoriów dla graczy.

Niestety, mimo iż urządzenia te na pierwszy rzut oka prezentują się naprawdę ciekawie, to jednak ceny ustalone przez producentów dość skutecznie odstraszają potencjalnych klientów, którzy coraz częściej zaczynają rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest właśnie aplikacja Controllers for All, pozwalająca wykorzystać stary dobry DualShock 3 w roli kontrolera do iPada. Wykorzystuje ona rozwiązania wbudowane bezpośrednio w iOS 7, dzięki czemu można za jej pomocą obsłużyć niemal wszystkie gry stworzone z myślą o wspomnianych we wstępie kontrolerach MFi. Niestety, aplikacja Controllers for All dostępna jest do nabycia jedynie w internetowym sklepie z aplikacjami Cydia (cena 1,99 $), co oznacza, że by z niej korzystać trzeba posiadać tablet z tak zwanym „Jailbreakiem”, co dość skutecznie obniża liczbę potencjalnych użytkowników.

Ori Kadosh, autor wspomnianej aplikacji, zapowiedział również, że aktualnie trwają pracę nad dodaniem do niej wsparcia dla innych popularnych kontrolerów gier.

Komentarze

  • MJM

    Aplikacja super, w GTA San Andreas mamy takie samo sterowanie jak w GTA V ale np. już multiemulator RetroArch crashuje przy zainstalowanym Controllers for all :/ także to do poprawy ewidentnie.

  • dred

    Ja to widzę i czytam tak:
    “Firma Apple dołożyła wielu starań, by wraz z premierą najnowszej wersji systemu iOS zamknąć rynek tych kontrolerów stworzonych z myślą o współpracy z ich tabletami, z których Apple nie ma wysokiej prowizji. Efektem jest rosnąca popularność kontrolerów MFi (Made For iPad), które coraz częściej pojawiają się w katalogach firm zajmujących się produkcją akcesoriów dla graczy, których ceny są absurdalnie wysokie. Jednocześnie firma pracuje nad zablokowaniem możliwości korzystania z urządzeń nie autoryzowanych przez Apple”:-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona