Ważne

Poznajcie PiPad – tablet z Raspberry Pi

pipad1

Popularność tabletów oraz mikrokomputera Raspberry Pi wręcz prosiły się o to, by “malinka” znalazła się we wnętrzu jednego z urządzeń. Podjął się tego Michael Castor, tworząc z drewna i węgla oraz Raspberry Pi tablet o nazwie PiPad.

Jak mówi sam twórca PiPada, na rynku codziennie pojawiają się nowe tablety, cieńsze, lżejsze, szybsze, ale wyglądające identycznie. Kiedy zaś sam pracował nad modelem opartym o Raspberry Pi, chciał “systemu all-in-one: użytecznego, przenośnego, opartego na Linuksie”. Co więcej – PiPad zbudowany jest ze sklejki z brzozy bałtyckiej oraz włókna węglowego. Ponadto posiada 10,1-calowy wyświetlacz, który pobiera 5V i wyposażony jest w baterię o pojemności 10000mAh, którą można ładować za pomocą ładowarki od telefonu komórkowego. Akumulator ten pozwala na pracę około 6 godzin.

pipad2

PiPad kosztuje 350 dolarów, posiada także autograf Ebena Uptona z Raspberry Pi, który był pod wrażeniem urządzenia podczas eventu Maker Faire w Nowym Jorku. Więcej zdjęć PiPada, także wykonanych podczas jego tworzenia, można zobaczyć w serwisie Flickr.

[ź] bgr

Komentarze

 • saper

  Wyświetlacz nie pobiera 5V, a jest zasilany z 5V.
  Czyli w końcu się to komuś udało zrobić od początku do końca :) w ładny sposób – to jest tablet z rpi :) , Choć ja tam pozostanę z rpi przy bardziej stacjonarnej konfiguracji – rpi w obudowie po dvd z dyskiem jako odtwarzacz multimedialny do tv (tv bez smata) :D

  • slv

   Na KickStartera go :D

 • kikot

  Kup sobie malinę z akcesoriami, najnowszą wersję, na ematador.pl masz cały konfigurator, wskazujesz jedynie konkretne parametry, ale nie musisz się na tym specjalnie znać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona