Ważne

Windows 9 zadebiutuje w kwietniu 2015 roku?

Windows 8 zadebiutował na rynku w październiku 2012 roku, a już rok później otrzymał aktualizację do wersji 8.1. Używam go od samego początku na laptopie, natomiast w późniejszym czasie miałam również możliwość testowania kilku tabletów z tym systemem. I, w przeciwieństwie do wielu użytkowników platformy Microsoftu, jestem zdania, że kafelkowa wersja systemu ma sens i, co więcej, jest udana. Na tyle, że wreszcie tablety z Windowsem stały się używalne, a co za tym idzie – w pełni przydatne (przypomnijcie sobie dotykowy sprzęt z Windowsem 7…). Ciekawe jak będzie z kolejną wersją systemu. A ta przewidziana jest rzekomo na kwiecień 2015 roku.

Informacje pochodzą od Paula Thurrotta z serwisu Supersite for Windows, którego możecie koajrzyć z wcześniejszych przecieków dotyczących Microsoftu. Thurrott twierdzi, że zbliżająca się aktualizacja platformy, o której mówi się już od dłuższego czasu (Threshold) nie będzie Windowsem 8.2, jak sądzono do tej pory, ale kolejną wersją systemu, czyli Windows 9.

Co ciekawe, według Thurrotta zapowiedzi premiery Windowsa 9, wraz z pierwszymi informacjami na jego temat, możemy się spodziewać już w kwietniu bieżącego roku. Wtedy to ma mieć miejsce BUILD 2014, czyli ważne dla Microsoftu wydarzenie. To właśnie podczas tej corocznej konferencji koncernu z Redmond poznajemy kolejne interesujące wieści na temat rozwoju jego produktów (czy to systemu, czy konsoli, czy innych).

źródło

Komentarze

 • ebio

  To w końcu premiera 2014, czy 2015 roku ma być?

 • ~Oth

  @ebio na BUILD 2014 dowiemy się że W8.1 jest doskonały, a w 2015 wydadzą jeszcze dosonalszy system.

  Powinni wreszcie przywrócić możliwość korzystania z W8 w wersji nie modern UI. Nie wszystkie komputery mają dotykowe ekrany. Powinna to być aktualizacja do W8.1

  • bumtrzaskprask

   @~Oth
   Windows 8 posiada “standardowy” pulpit. Sam z niego korzystam (tzn. do czasu instalacji 8.1, która jest darmowa dla użytkowników 8-ki – trzeba mieć tylko konto windowslive i pobrać aktualizację ze sklepu)
   W 8.1 jest jeszcze stary przycisk Start (8-ka tego nie ma).

   Nie trzeba korzystać z Modern UI (ja używam go tylko jako skróty do aplikacji, bo nie ma w 8.1 starego “menu start”, gdzie można było przypinać programy) – mój Windows 8.1 wygląda praktycznie jak 7, którą mam w pracy.

   • Mihau

    Potwierdzam, bo wyłączeniu tak zwanych “hot corners” i przestawieniu przycisku Start, by otwierał listę wszystkich aplikacji, z aplikacjami desktopowymi na początku, Windows 8.1 jest nawet wygodniejszy w obsłudze niż siódemka.

 • Nazir

  Korzystam z MSwin8.1 na dwóch laptopach i rewelacja… tablet 8 cali też w planach zakup , więc jak będzie aktualizacja do nowej wersji to będę aktualizował za free lub płatna się okaże jak MS to dostarczy

 • nneeexxxxet

  to oczywista, oczywistość, że Microsoft musi szybko podwyższyć numerek Windowsa, bo seria W8 jest sprzedażową katastrofą – musi zrobić to samo co z W-ME, W- Vista…..

  • Tomash

   Sprawdź dane rynkowe – odrób lekcje i wróć. Windows 8 sprzedaje się bardzo dobrze (dużo lepiej niż Vista) ale nie rewelacyjnie (trochę słabiej niż 7).

   • JohnyB

    Dziwne bo moi korporacyjni klienci właśnie zamówili 10 000 licencji W7 a nie W8 – komentując pytanie dlaczego nie W8, stwierdzeniem W8 jest nie produktywnym systemem. Pracownicy za dużo czasu musieli by stracić na znalezienie tego co jest im do codziennej pracy potrzebne. Jak się nauczą pracować na swoich prywatnych sprzętach w domu to będziemy inwestować za 5 lat w kolejny system, przy wymianie sprzętu.

    W8 kupują głównie Ci co kupują w promocji notebooki na wyprzedażach garażowych (końcówki magazynowe) za raty 40×0% i potem się z tym szajsem bujają przez 4 lata.

    Niestety ale co druga wersja systemu MicroSoft jest udana.

    • Tomash

     Nie pytam o pojedynczy przykład z Twojego małego grajdołka tylko o globalne wyniki sprzedaży.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona