Ważne
Wiko VIEW

Asus Transformer Pad TF502T z certyfikatem Bluetooth SIG

asus transformer pad tf502t

Asus Transformer Pad TF502T, mimo tego, że jeszcze nie doczekał się oficjalnej prezentacji, nie jest dla nas nieznanym urządzeniem. W ostatnim kwartale ubiegłego roku gościł w sieci dwa razy – pierwszy raz przy okazji wizyty w FCC, za drugim dzięki holenderskiemu portalowi, który ujawnił parametry techniczne modelu, które z kolei pojawiły się na oficjalnej stronie Asusa i po chwili zostały usunięte. Dziś dowiedzieliśmy się z kolei, że sprzęt ten trafił do Bluetooth SIG, co jest równoznaczne z tym, że jego premiera zbliża się coraz większymi krokami.

Patrząc po numerze nadchodzącego produktu, TF502T, powinien to być tańszy odpowiednik Transformer Pad TF701 (do tego z NVIDIA Tegra 3 1,3GHz, a nie Tegrą 4 jak w modelu o wyższym oznaczeniu). Zagraniczne serwisy sugerują, że jego cena ma wynosić 300 – 350 euro.

Transformer Pad TF502T będzie hybrydą z Androidem (wcześniejsze plotki donosiły o wersji 4.2, ale miejmy nadzieję, że ostatecznie będzie to 4.4 lub 4.3). Na temat rozdzielczości jego 10,1-calowego wyświetlacza pojawiają się sprzeczne informacje – jedne mówią o 2560 x 1440 pikseli (i tym byśmy chcieli wierzyć), inne – o 1366 x 768 pikseli (mało prawdopodobne – taka rozdziałka stosowana jest w tabletach z Windowsem). Na jego pokładzie ma się znaleźć 2GB RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej.

Premiery Asusa Transformer Pad TF502T spodziewamy się w Barcelonie na targach MWC 2014.

źródło

Komentarze

  • Mihau

    Tegra 3 i ekran 1440p? Niemożliwe, GPU się udławi raz dwa. Co prawda układ chyba obsługuje taką rozdzielczość, ale ni cholery nie da rady uciągnąć niczego sensownego w 3D.

    • benek

      Jak by tego było mało to jest ta wersja Tegry 3 z GPU o taktowaniu 426Mhz choć pomijając nawet to i tak Tegra3 nigdy nie była ulubionym SoC deweloperów i choćby z tego względu ASUS nie powinien się w nią pakować,ale znając życie pewnie robią porządek na magazynie i puszczają te układy po niższej cenie

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona