Ważne

Uboższa Toshiba Excite 7 z dwoma rdzeniami i 8GB pamięci za 99 dolarów

Uboższa Toshiba Excite 7 z dwoma rdzeniami i 8GB pamięci za 99 dolarów

Targi CES 2014 to nie tylko możliwość pokazania przez firmy najnowszych rozwiązań świeżo wprowadzanych do portfolio. To również czas, w którym mogą poinformować o obniżenie cen swoich produktów. Tak też zrobiła firma Toshiba, która do Las Vegas nie przywiozła żadnego nowego tabletu. W zamian na stoisku producenta pojawiła się Toshiba Excite 7tablet zaprezentowany dwa miesiące temu.

Toshiba Excite 7 w pierwszej kolejności zadebiutowała na rynku japońskim, gdzie znana była jako Regza AT375. Gdy trafiła do Stanów, jej cena wynosiła 170 dolarów. Z tego, co widzę w amerykańskich serwisach, aktualnie można ją kupić za ok. 130-140 dolarów. Jeśli to dla części potencjalnych klientów za dużo, ucieszą się z wprowadzenia tańszego wariantu modelu.

Na CES 2014 pokazana została uboższa wersja Toshiby Excite 7. Aktualnie w Stanach dostępny jest model z 16GB pamięci wewnętrznej oraz czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3188. Zaprezentowane urządzenie, które zostało wycenione na 99 dolarów, oferuje 8GB pamięci oraz dwurdzeniową jednostkę centralną, również Rockchipa.

W dalszym ciągu jest to sprzęt oferujący 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, Androida 4.2 Jelly Bean, slot kart microSD, port microUSB, kamerkę do połączeń wideo oraz 3.5 mm jack audio. Nie posiada aparatu oraz wyjścia HDMI.

Toshiba Excite 7 w tej konfiguracji trafi do sprzedaży już wiosną.

źródło

Komentarze

 • Onicniepytaj

  LoL jakbyśmy w Polsce mieli takie ceny 100 zł to każdy biegałby chyba z tabletem.. :P

 • Tomash

  chyba Toshiba (un)excite.

 • Mikołaj

  ” Jeśli to dla części potencjalnych klientw za dużo” :)

  • Dzięki! Chyba zbyt głodna jestem… czas na drugie śniadanie ;-)

 • Michał

  Czy firma toshiba planuje uaktualnienie systemu Android dla AT-200

  • Sethemar

   Nie wiem :D

 • Artur Gusiński

  Na forach jest aktualizacja do 4.0.3. Ponoć warto .

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona