Tabletowa BBC iPlayer przegoniła użytkowników PC-tów

Statystyki BBC iPlayer

Statystyki BBC iPlayer

Czy tablety faktycznie odciągają ludzi od użytkowania standardowych PC-tów? Dane opublikowane właśnie przez deweloperów BBC iPlayer pokazują, że tak. Po raz pierwszy okazało się, że liczba tabletowych użytkowników przewyższyła tych, którzy odpalają iPlayer na komputerze.

Główną przyczyną tego stanu jest rosnąca sprzedaż tabletów w okresie świątecznym. Na wynik wpłynęły osoby testujące gwiazdkowe prezenty. Od 21 grudnia do końca 2013 roku tabletową wersję aplikacji BBC iPlayer pobrano prawie milion razy (konkretnie – 941 tysięcy razy). Wtedy też z platformy korzystano częściej na tabletach. Entuzjaści tabletów muszą jeszcze pohamować swoje emocje. Dlaczego?

W końcówce 2013 roku liczba komputerowych użytkowników ponownie przegoniła tych, którzy korzystają z tabletów. Kolejnych wzrostów można spodziewać się pewnie dopiero gdy w aplikacji dostępne będą nowe hity BBC.

Ale przywołanym wynikom nie ma się co dziwić – w końcu wielu z nas bierze w swe ręce tablety w chwili, w której chce konsumować treści sybciej i przyjemniej niż na pececie.

źródło

Komentarze

  • Sebastian

    Działa w Polsce? Komputerową wersje dawało się kiedyś oszukiwać wtyczkami do Chrome. Da się coś zrobić z wersją dla Androida?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona