Ważne

Syberia już dostępna w Google Play

285547.1[1]

Benoit Sokal to belgijski rysownik i projektant gier komputerowych, którego dzieła dawno już zdążyły zapisać się złotymi zgłoskami w historii elektronicznej rozrywki. Najpopularniejsze z nich, Syberia, zadebiutowało na komputerach osobistych w 2002 roku, by ponad dekadę później przeżyć swoją drugą młodość na urządzeniach z systemem iOS. Teraz ten kultowy tytuł trafił wreszcie na tablety działające pod kontrolą systemu Android.

W odróżnieniu od wspomnianej wcześniej wersji z App Store, w której grę podzielono na kilka płatnych epizodów, wersja, którą znajdziemy w Google Play, stanowi pełną przygodę. Wcielamy się tu w Kate Walker, młodą amerykańską prawniczkę zajmującą się sprawą przejęcia europejskiej fabryki zabawek. Pozornie prosta sprawa dość szybko jednak komplikuje się, dając początek jednej z najciekawszych podróży w historii gier komputerowych. Warto również wspomnieć o tym, iż w sierpniu zeszłego roku firma Microids ogłosiła, iż scenariusz długo wyczekiwanej trzeciej części gry został już ukończony, co oznacza, że możemy spodziewać się jej premiery nawet w tym roku (chociaż bardziej prawdopodobny wydaje się 2015).

Gra Syberia dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie Google Play za kwotę 18,49 zł.

Komentarze

 • niconozomu

  W końcu mam w co zagrać na tablecie ^^

 • Perez
  • benek

   Czyżby wysyp gier przygodowych na androida? też na pewno sprawdzę lecz w tej chwili Syberia mnie wciągnęła.Niby na PC-ecie w obie Syberie grałem już po kilka razy jednak na tablecie to jakieś nowe doświadczenie :) Ogólnie co jak co ale typowe gry przygodowe point&click są wręcz stworzone na tablety

   • Perez

    Co racja to racja. Alw ja lubię jak towarzyszy tem ciekawa grafika a w the walking dead taka właśnie jest:)

 • czarna

  To świetna wiadomość! Uwielbiam przygodówki Sokala :)

 • Bigos Trismegistos

  Czy jest polska wersja językowa? Dubbing/napisy?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona