Asus VivoTab Note 8 znów w sieci – tym razem dzięki instrukcji obsługi

Asus VivoTab Note 8

8-calowe tablety pracujące pod kontrolą systemu Windows 8.1 nie są już dla nas niczym dziwnym – od października takowych na rynku zadebiutowało już kilka. Wkrótce dołączy do nich między innymi Asus VivoTab Note 8, czyli nowa tabletowa propozycja tajwańskiego koncernu, którą będzie można obsługiwać za pomocą rysika.

To, że premiera VivoTab Note 8 zbliża się wielkimi krokami, nie jest dla nas zaskoczeniem. Dziś jednak nadszedł ten dzień, w którym w sieci pojawiła się przesłanka informująca o nim, pochodząca od samego producenta. Jest to bowiem instrukcja obsługi tego urządzenia, opublikowana – żeby tego było mało – na oficjalnej stronie Asusa. Teraz już zatem możemy oficjalnie stwierdzić, że jego prezentacja jest kwestią czasu.

Potwierdzona została nazwa modelu, dzięki czemu możemy mówić o Asusie VivoTab Note 8. Pełne parametry techniczne wciąż jednak nie zostały ujawnione.

Z dotychczasowych przecieków możemy wnioskować, że urządzenie to będzie oferowało 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z rysikiem, 2GB RAM, 64GB pamięci, aparat i kamerkę. Wśród portów będziemy mieli wyłącznie do czynienia z microUSB. Niestety, HDMI tu nie uświadczymy.

Wiele wskazuje na to, że premiera Asusa VivoTab Note 8 będzie miała miejsce podczas CES 2014 – już za kilka dni (konferencja Asusa odbędzie się 6 stycznia).

źródło, źródło

Komentarze

 • ad

  Nierozumię dlaczego większość producentów pomija wyjście HDM w swoich tabletach z windowsem. W androidzie ok ale windows jest świetnym narzędziem pracy i wyjście na większy monitor aż sie prosi. Miracast ani displayport nie do końca się nadają bo mają lagi.
  Naprawdę dopłacił bym te 50-100 zł za wyjście HDMI…

  • kamiluch

   a czego nie zrobisz na androidzie, co zrobisz na tym windows? podaj mi kilka przykładów, bo jestem bardzo ciekawy co masz na myśli.

   • jacek

    Wiele rzeczy, ktore spowodowaly moja zmiane tabletu na tablet z windows 8.

    1) brak multizadaniowosci – przede wszystkim w obrebie programu np. wlaczonych kilka pdfow, wlaczonych kilka rysunkow w cadzie.
    2) Tragiczna wydajnosc przy przegladu projektow ktorych wydruk 1:100 oznacza format A0
    3) Wyswletlenie prezentacji w powerpoint po podlaczeniu projektora? Na androidzie to niemozliwe – brakuje wszystkich efektow dodanych na prezen tacji
    4) instalacja oprogramowania inzynierskiego
    5) milion innych

    Tablet 10″ z windows 8 pro + stacja dokujaca pozwala na prace poza biurem/domem – a przynajmniej jej przegladniecie.

    Android/ios to konsumpcja tresci; urzadzenia ktore nie nadaja sie do zastosowania biznesowego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona