Ważne

Sony Xperia Tablet Z (WiFi) z aktualizacją do Androida 4.3

Sony Xperia Tablet Z (WiFi) z aktualizacją do Androida 4.3

Każda kolejna aktualizacja oprogramowania cieszy i daje nadzieję na poprawę wydajności pracy naszego urządzenia wraz z poprawkami błędów i wprowadzeniem do interfejsu mniejszych lub większych nowości. W ostatnich dniach firma Sony po cichu wydała nowszą wersję systemu dla swojego flagowego tabletu. I tak, Android 4.3 Jelly Bean dla Sony Xperia Tablet Z jest już dostępny.

Wraz z nowszą wersją systemu (ale nie najnowszą, jest już przecież 4.4 Kit Kat, ale wciąż na niewielu urządzeniach) otrzymujemy dodatki mające wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu. I tak, znajdziemy tu przede wszystkim nowy launcher (podobny do interfejsu z Xperia Z1), kolejne małe aplikacje, Sony Smart Social, ulepszone profile użytkowników oraz nowy tryb oszczędzania baterii – stamina, dzięki któremu można znacznie wydłużyć czas działania tabletu (mówi się nawet o 400%).

Co ważne, aktualizacja zmieniająca numer oprogramowania na 10.4.B.0.577, jest dostępna dla tabletu w wersji WiFi (modele: SGP311 i SGP312) – kilka dni wcześniej trafiła na wersję z LTE. Co więcej, nie jest to aktualizacja, której dokonamy bezprzewodowo (over the air – OTA). Aby ją przeprowadzić należy podłączyć tablet do komputera i stąd, przez Sony Update Service, dokonać wgrania systemu.

Aktualizacja waży 793MB.

źródło

Komentarze

 • Robert

  No to czekamy na pozostałe Z-ki, ciekawe czy Sony dotrzyma słowa.

 • andrzej

  Xperia Z1 też ma.

 • Artrazar

  U mnie najbardziej widoczną różnicą po aktualizacji jest konflikt bluetooth i WiFi. Po włączeniu bluetooth, wifi przestaje działać. Jestem załamany. Nie wiem, czy czekać do Kit Kat, czy zanieść do serwisu.

  • Zabawne w Samsung Note 10.1 po zainstalowaniu androida 4.1.2 stało się to samo choć może mniej wygląda drastycznie ale po włączeniu BT WiFi się rozłącza co jakiś czas (jednak łączy ponownie). Po wyłączeniu BT problem ustaje. Jak się sprawdza przyczynę rozłączenia w logach to jest to niski poziom sygnału WiFi. Ciekawe co jest przyczyną.

 • Jeżeli chcecie oficjalny system 4.3 Jelly Bean na Androida polecam stronę:
  http://xperiaforum.pl/viewtopic.php?f=142&t=66
  Na tej stronie pisze jak zaktualizować naszą Xperie Z

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona