Ważne
Wiko VIEW

Tablet kosztujący niecałe 38 dolarów powstaje w USA

Mimo ogromnego nasycenia rynku tanich tabletów okazuje się, że dla chcącego nic trudnego, i można sprzęt ten tworzyć jeszcze taniej. I – co ciekawe – wcale nie jest to zasługa Polaków ;) Z USA docierają wieści o najnowszym dziecku firmy Datawind – modelu UbiSlate 7Ci – który wyceniony jest na… 37,99 dolarów.

W chwili dostępnej model ten jest niedostępny w sprzedaży, oficjalnie będzie można go kupić już pod koniec stycznia w całych Stanach Zjednoczonych. Według informacji producenta tablet ten posiadać będzie 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD o kolejne 32 GB). Całość pracuje na procesorze Cortex A8 o taktowaniu 1 GHz, w oparciu o system Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Tablet oferuje ponadto kamerkę o rozdzielczości 0,3 MP, wejście mini-USB oraz 3,5 mm Jack.

Trudno było spodziewać się po tej cenie oszałamiających parametrów, warto jednak wziąć pod uwagę, że grupą docelową dla producenta są przede wszystkim ludzie niezamożni, którzy w ten sposób będą mogli nadążyć za technologiczną rewolucją i zapobiec cyfrowemu wykluczeniu swojej rodziny. Do korzystania z podstawowych aplikacji oraz przeglądania stron WWW urządzenie bowiem powinno jak najbardziej spełniać swoją rolę.

źródło

Komentarze

 • Tenbiurowiec

  Do autora: “W chwili dostępnej model ten jest niedostępny”?
  I jeszcze jedno, co wy wszyscy pisujący w internecie, macie jakieś
  problemy z tym “wykluczeniem”?

  • Też z tego biurowca

   Się dołączam w pełni do treści.

 • bo1

  News dla nas chyba nieistotny ale mozna by sie chwile zastanowic czy ten tablet o tych parametrach tworzą na swoj (usa) rynek od podstaw, czy po prostu jakich chinski producent wypycha staroc ,lezak magazynowy,sprzed prawie 2 lat.
  A co do jezyka artykuliku ,coż p.Kasia to nie jest…:)

  • Też z tego biurowca

   Zamiast utylizacji resztek i pozostałości; taniej wychodzi skompletowanie i wypchnięcie w posraci “towaru” i opłata utylizacyjna i korowody z tym. Wszędzie na świecie ten sam problem. :(

 • Tegra

  Gówno to nie jest ale funkcjonalny tablet też nie jeśli wsadzą tam zasobo żernego Jelly Bina

  • Też z tego biurowca

   No koleżanko! To pierwsze słowo mogłaś zastąpić tyloma innymi nie takim brudem się tu afiszować. Oj nieładnie!

 • janko

  No a ile może kosztować tablet o takich parametrach sprzed paru lat? Pytanie czy on jest w ogóle wart wydawania jakichkolwiek pieniędzy, bardziej nadaje się na rozdawaną za darmo reklamówkę.

 • jaro

  Patrząc na poziom pensji to tak jakby u nas kosztował 40 zł…. Ostatnio podobne modele były w promocji chyba w biedronce za 149 zl i rozeszły się w kilka minut. Jako radio kuchenne, jako zabawka i filmy w podróży samochodem dla dziecka, jako ramka na zdjecia – możliwości wiele…

 • Nie lepiej kupić coś mocniejszego z drugiej ręki na AlleDrogo peel?

  • Chris

   jeszcze lepiej z trzeciej ręki :)))

 • endrju

  W tej cenie to można kupić tablet na Aliexpress już teraz.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona