Ważne

TouchAble 2 – iPad jako kontroler programu Ableton Live

Ableton Live to obecnie jeden z najpopularniejszych programów typu D.A.W wykorzystywanych przez współczesnych muzyków. Jako jeden z pierwszych połączył on w sobie cechy oprogramowania studyjnego i potężnego narzędzia służącego do występów na żywo, dzięki czemu dość szybko zyskał całkiem spore grono zwolenników. Z czasem na rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej zewnętrznych kontrolerów stworzonych z myślą o współpracy z tym programem.

TouchAble 2 pozwala nam wykorzystać tablet firmy Apple w roli takiego właśnie zewnętrznego kontrolera. Aplikacja ta daje nam pełną kontrolę nad najważniejszymi funkcjami programu Ableton Live, takimi jak chociażby odpalanie i edycja klipów, obsługa sekcji miksera czy przeglądanie biblioteki. Znajdziemy tu też dostęp do kilku wirtualnych kontrolerów (takich jak tradycyjna klawiatura czy zestaw padów perkusyjnych), a także możliwość zaprojektowania własnego środowiska pracy z całkiem pokaźnego zestawu gotowych elementów, takich jak przyciski, fadery czy pady X-Y.

Aplikacja TouchAble 2 współpracuje z wszystkimi wersjami programów Ableton Live 8 i Ableton Live 9. Można ją nabyć za 21,99 euro w internetowym sklepie z aplikacjami App Store.

Komentarze

  • Piotrek

    Cóż, no na pewno nie da się powiedzieć że mało jest dostawek/przystawek/rozszerzeń do sprzętów od Apple.
    Ciekawe tylko kiedy pomysłowość twórców sięgnie poziomu absurdu.

    IPhone/Pad jako rozrusznik serca, już w 2014!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona