Ważne

Assassin’s Creed Pirates debiutuje w App Store i Google Play

Gra Assassin’s Creed IV: Black Flag okazała się godnym pożegnaniem studia Ubisoft z odchodzącą właśnie na emeryturę generacją konsol. Karaibskie klimaty najwyraźniej jednak spodobały się jej twórcom na tyle, że postanowili zatrzymać się przy tym temacie jeszcze przez chwilę, czego efektem jest właśnie Assassin’s Creed Pirates.

Mimo iż akcja najnowszej tabletowej odsłony serii toczy się w tych samych realiach, co jej „pełnowymiarowej” towarzyszki, to jednak nie łączą się one w żaden sposób pod względem fabularnym (chociaż ani Templariuszy, ani Asasynów tu oczywiście nie zabraknie). W grze Assassins’s Creed Pirates wcielamy się bowiem w młodego i ambitnego kapitana imieniem Alonzo Batilla, którego życie obfituje w takie „rozrywki” jak bitwy morskie, żeglowanie i poszukiwanie zaginionych skarbów. W trakcie rozgrywki składającej się z ponad pięćdziesięciu misji przyjdzie nam też rozbudowywać flotę, rekrutować i szkolić załogę oraz zdobywać nowe umiejętności rozwijające naszą postać. Zgodnie z tradycją serii będziemy tu też mieli okazje spotkać się z wieloma historycznymi postaciami, takimi jak chociażby Samuel Bellamy, Benjamin Hornigold czy Czarnobrody.

Gra Assasin’s Creed Pirates dostępna jest do nabycia w sklepach App Store i Google Play w cenie 4,49 euro / 18,85 złotych.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona