Ważne

Samsung pracuje nad dwoma tabletami z AMOLED: 8″ i 10″

Samsung pracuje nad dwoma tabletami z AMOLED: 8" i 10"

Jeden jedyny tablet Samsunga z wyświetlaczem AMOLED, jaki dotychczas zadebiutował, nigdy – niestety – nie trafił na polski rynek w oficjalnej dystrybucji. Był to więc sprzęt w pewnym stopniu ekskluzywny. I wyjątkowy – bo jedyny z AMOLED-em. Było to pod koniec 2011 roku. Minęły dwa lata, a koreański koncern nie zaprezentował żadnego kolejnego urządzenia mającego matrycą nawiązywać do Galaxy Tab 7.7. Wkrótce sytuacja ma ulec zmianie.

Nie tak dawno, bo w ubiegłym miesiącu, w sieci pojawiły się informacje, jakoby Samsung zamierzał wrócić do pomysłu tworzenia tabletów z ekranem AMOLED. Dowiedzieliśmy się wtedy, że będzie takowych modeli w przyszłym roku co najmniej kilka. Dziś do sieci trafiły kolejne wieści dotyczące tego tematu, pochodzące z rodzimego, koreańskiego źródła. Wynika z nich, że na początek w grę będą wchodziły dwa modele – z ekranem o przekątnej 10,1″ i 8„. Póki co szczegóły nie są znane. Pierwsze z urządzeń może zadebiutować już podczas targów CES 2014 w Las Vegas – w styczniu.

Oczywiście jak łatwo wywnioskować, tablety z ekranami AMOLED będą należały do urządzeń klasy premium. W tańszych produktach, ze średniej i niskiej półki cenowej, będziemy mieli do czynienia z wyświetlaczami LCD.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona