PocketBook CAD Reader z wyświetlaczem E Ink Fina – tablet dla użytkowników AutoCAD

PocketBook CAD Reader

Tabletów powstaje całe mnóstwo, dzięki czemu co jakiś czas możemy poznać kolejny interesujący produkt. W większości są uniwersalne, służą bowiem do wszystkiego, ale nie zawsze. Pokazuje nam to najnowsze urządzenie firmy PocketBook, mianowicie PocketBook CAD Reader, który ukierunkowany został na użytkowników programu AutoCAD, firmy Autodesk.

W CAD Reader najważniejszy jest wyświetlacz. Jest to bowiem najnowsza wersja papieru elektronicznego – E Ink Fina, który charakteryzuje się przede wszystkim niskim zapotrzebowaniem na energię, niewielką wagą i grubością oraz możliwością korzystania w każdych warunkach oświetleniowych . Jak informuje Pocketbook, jest to rodzaj szklanego ekranu opartego o technologię TFT. Jest to niezwykle cienka powłoka, dzięki czemu wyświetlacze są lżejsze i smuklejsze, niż standardowe LCD. W porównaniu z panelami TFT nowe wyświetlacze „oszczędzają” 50% wagi i grubości.

Ale ekran to jeszcze nie wszystko. Jakie parametry oferuje Pocketbook CAD Reader? Przede wszystkim dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1GHz (konkretna jednostka nieznana), 2GB RAM oraz digitizes Wacoma. Za długość czasu pracy urządzenia opartego o Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich (trudno wyczuć dlaczego producent zdecydował się na tak starą wersję systemu), odpowiada akumulator o pojemności 8000 mAh. Wszelkie projekty stworzone w AutoCAD będzie można przechowywać w pamięci tabletu wynoszącej 16GB (ma się zmieścić do 200 projektów architektonicznych, które mogą być edytowane lub przesłane dalej, dzięki WiFi oraz 3G).

Dmitriy Shemet, dyrektor Działu Badań i Rozwoju w firmie PocketBook, stwierdził:

Na naszym nowy produkcie można przechowywać wszystkie projekty wspomagane komputerowo, a co ważniejsze można je udostępniać całemu zespołowi niemal w dowolnym miejscu i czasie. Jesteśmy przekonani, że jest to produkt, który będzie bardzo użyteczny dla architektów i innych specjalistów pracujących w budownictwie, ponieważ pozwoli im pracować również w terenie.

Premiera PocketBook CAD Reader będzie miała miejsce 5 grudnia na konferencji Autodesk University w Las Vegas.

PocketBook CAD Reader PocketBook CAD Reader

Komentarze

 • Fedurrr

  “Jak informuje Pocketbook, jest to rodzaj szklanego ekranu opartego o technologię TFT. Jest to niezwykle cienka powłoka, dzięki czemu wyświetlacze są lżejsze i smuklejsze, niż standardowe LCD. W porównaniu z panelami TFT nowe wyświetlacze „oszczędzają” 50% wagi i grubości.” – rozumiem ze ten e-link w porównaniu ze standardowymi panelami LCD TFT cechuje sie o połowę mniejsza wagą i grubością?

 • Przechodzien1

  Nareszcie ktos ruszyl mozgiem !!
  Tylko ciekawe ile krzykna za to cudo.
  13 cali to nie za duzo, ale zdecydowanie krok w dobra strone.

  Mnie sie jeszcze sni jakis tablet z portem RS232C.
  Doprowadzaja mnie do szalu przejsciowki z micro-USB->OTG, OTG->RS232C, RS232C->Console port.
  Wygodne jak diabli, a wystarczyloby pomyslec o tych wszystkich instalatorach sprzetu alarmowego, centralek telefonicznych, czy routerow/switchy cisco.

  Ale tablet to do zabawy przeciez jest. Instalator kupi raz i ma na kilka lat. A gimbus wyda kase na programy co tydzien.

  A tu nagle cos do rysowania … uuups a gdzie rysik ???

 • tak

  w ogóle zagmatwane to jest

 • groober

  aż sie prosi o taki tablet w formacie a4 i a3

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona