Ważne
Wiko VIEW

Nokia wprowadza rzeczywistość rozszerzoną do tabletów

Niedawno pisałem o debiucie tabletu Nokia 2520 w Europie. Szybko musiałem zaktualizować wpis o dodatek w postaci Nokia Video Director, a już Finowie wymyślili coś nowego. Spodziewałem się , że Nokia podąży drogą budowania usług i aplikacji wokół swojego sztandarowego produktu i tak się właśnie dzieje.

Wspólnie z DreamWorks (ktoś nie oglądał Shreka?) właśnie zaoferowała grę  Dragons Adventure, która ma w założeniu umilić dłuższą podróż naszym milusińskim. Gra korzysta z aplikacji Nokii (Here Maps, Here Drive) i tworzy wirtualną drogę pokrywająca się z rzeczywistą, dodaje POI oraz charakterystyczne budynki i to wszystko okraszą bajkową grafiką oraz urozmaica stworzeniami z bajek (tu wkracza właśnie DreamWorks) – aktualnie z drugiej części filmu  “Jak wytresować smoka” . Całość ma formę gry, w której zdobywamy nowe umiejętności oraz zbieramy punkty, dodatkowo współpracuje z Winodws Phone 8 reagując na komendy głosowe poprzez dodatek na Windows Phone (Dragons Adventure Comapanion).

parowanie gry z telefonem

Gra pokazuje także rzeczywiste obiekty (góry, jeziora, rzeki), a nawet aktualną pogodę.

Etap gry kończy się wraz z osiągnięciem mety, aby dziecko nam za bardzo nie kaprysiło przy wysiadaniu z pojazdu. Ale również w domu można na spokojnie kontynuować przygodę – zameldować się w Akademii Smoków lub zwiedzić wyspę.

Wykorzystanie możliwości rzeczywistości rozszerzonej w taki sposób na pewno nie pokazuje pełni  możliwości tego sprzętu i systemu, ale tym bardziej mam ochotę na więcej…

za: windows.microsoft.com, windowsphone.com

Komentarze

 • andrzej

  Znowu te głupkowate gry.

 • Artur

  No własnie piszę wyraźnie , że nie “głupkowate”. Nokia pokazuje coś nowego , jakąś drogę do wprowadzania nowych rozwiązań. A że na razie wygląda jak gra dla dzieci? Bo to przy okazji jest gra dla dzieci…

 • andrzej

  Gry wszystkie są głupkowate.

  • Tomash

   Ach och, jaki Ty dojrzały.

 • Adam

  W bardzo dużym uproszczeniu ale: gdyby nie te “głupkowate” gry, w które nawet wielu ludzi nie gra, rozwój technologii mobilnych tak szybko by nie postępował… wystarczyłby papierowy notatnik/organizer, kalkulator i wszystko… trochę wyobraźni proszę Państwa, szerszego spojrzenia…

 • Nech

  Wszystkie andrzeje są głupkowate :)
  Gry to równy, jeśli nie lepszy(ze względu na interaktywność) sposób rozrywki z książką czy filmem. Jeśli ktoś nie wierzy w wartość niesioną przez gry, odsyłam do odwzorowania Rzymu czy Wenecji w serii Assassins Creed, do systemu moralności w Falloucie i Mass Effect czy rozbudowanego świata całej serii The Elder Scrolls, który wcale nie odstaje poziomem od tolkienowskiego Śródziemia. Po stokroć wolę zagrać w “głupkowatą” grę niż obejrzeć głupkowaty(już bez cudzysłowia) serial czy film :)

 • Artur

  Zamiast podobnych głupkowatych wodotrysków wolałbym by dopracowali po prostu ten WP8 i dodali do niego tak elementarną funkcjonalność jak obsługa szyfrowanej poczty w kliencie mailowym.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona