Samsung Galaxy Grand 2 – koreański tabletofon ze średniej półki

Samsung zapowiedział nowy tabletofon. Jest nim Galaxy Grand 2 – następca modelu sprzed roku.

Nowa propozycja designem przypomina najnowsze urządzenie z serii Galaxy Note i Galaxy S (wykorzystanie na tylnym panelu materiału imitującego skórę – z obszyciem dookoła). Koreańczycy wyposażyli nowy sprzęt w wyświetlacz LCD o przekątnej 5,25 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Znajdziemy tu szybszy, 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, który wspomagany jest przez większą (1,5 GB) pamięć operacyjną RAM. Ponadto, na pokładzie 8 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD (do 64 GB) i większa bateria – o pojemności 2600 mAh.

Dodatkowo, na wyposażeniu WiFi, Bluetooth, kamerka 1,9 Mpix oraz aparat tylny 8 Mpix z diodą LED. Większy wyświetlacz oznacza, że tabletofon jest też nieco wyższy i szerszy niż Galaxy Grand pierwszej generacji – wymiary modelu z 147 × 75 × 8,9 mm, a waga wynosi 163 g. Całość obsłuży system operacyjny Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Tabletofon będzie dostępny, zależnie od regionu, w różnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i różowej. Producent nie podał jeszcze daty premiery ani ceny, ale przypuszcza się, że Galaxy Grand 2 będzie urządzeniem ze średniej półki cenowej.

źródło

Komentarze

 • janko

  Milion pińcet “nowych modeli”, a to znaczy, że o aktualizacjach systemu można zapomnieć, kto by dał radę to wszystko ogarnąć. Lepiej robić takie jednorazówki dla frajerów, chcesz mieć nowy system – kup nowy telefon!

 • Jacek

  Ale jesteś mądry i jakie przemyślane wypowiedzi

 • maggy

  Niechętnie , ale przyznaję mu rację…

 • janko

  Trochę z innej beczki: jeżeli ilość komentarzy odzwierciedla popularność tego portalu, a to z kolei przekłada się na ilość kliknięć i skłonność reklamodawców do finansowania takiego portalu i bezpłatnego udostępniania sprzętu do testów, to koniec tego interesu jest chyba bliski. Sugeruję “autorom” oprócz ćwiczeń nadgarstka, niewątpliwie potrzebnych do sprawnego wklejania myszką “plotek i przecieków”, trochę więcej wkładu własnego, bo widać, że hossa na “plotki, przecieki” dawno minęła i nie da się utrzymać portalu z leniwego przeciągania tekstu myszką między okienkami. Przydałoby się więcej testów sprzętu, no ale rozumiem, że ktoś musiałby ten sprzęt dawać do testowania, Pani Kasia sobie sama nie kupi (zresztą wiemy, że sama nie używa tej reklamowanej tu “taniej” kupy, tylko ma fajnego Ipada), no ale jeśli popularność strony jest marna, to i chętnych do udostępniania sprzętu też niewiele. A tym bardziej nie będzie chętnych, jeżeli test będzie rzetelny i wiarygodny, bo wiadomo jaka jest większość tych gadżetów i jaki może być wynik takich testów. Dlatego sądzę, że koniec jest już bliski, czego oczywiście nie życzę, ale co poradzić…

 • Farmer

  “ze średniej półki” – bardzo ciekawe. Czterordzeniowy procesor, 1,5 GB RAMu, dobra rozdzielczość matrycy i aparatu. Myślę, że wi-fi, 3G, GPS i bluetooth w standardzie. Czego chcieć więcej do normalnego użytkowania? Dla 95% ludzi wystarczy.

 • thorgal

  Janko – z butów byś wyskoczył gdybyś poznał kwoty jakie pani Katarzyna woła za reklamy na stronie i testy sprzętu w formie artykułu sponsorowanego :) Dziwnym trafem na stronie pojawiają się tylko reklamy B-brandów z marnym portfolio sprzetowym (Kiano, Modecom, Prestigio, Overmax) dla których jest to jedyna opcja zaistnienia w świadomości użytkowników sprzętu mobilnego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona