Nowe SoC od MediaTek w 2014

Tajwański producent rozwiązań dla tabletów silnie walczy o pozycję w branży – świeżo po wypuszczeniu pierwszego układu 8-rdzeniowego dedykowanego dla smartfonów i tabletów, na rok 2014 MediaTek zapowiada 6 – 8 nowości dedykowanych dla sprzętów różnych segmentów rynku. I tak, w 2014 zostaną zaprezentowane 2 nowe układy dwurdzeniowe dla sprzętu niższej klasy, 2-4 czterordzeniówek dedykowanych dla średniaków oraz dwie sztuki potężnych, octa-core projektowanych dla sprzętu klasy premium, prawdopodobnie będących konkurencją dla zapowiadanych na początek roku 12,2” Galaxy Note i 12,9” iPad.

MediaTek  zdecydowanie wyrasta na lidera branży, czego dowodem jest stale rosnący udział w rynku. Zamknięcie roku 2013 spodziewane jest z wynikiem ok. 20 milionów sprzedanych układów, wg prognoz, rok 2014 ma tę liczbę podwoić.

źródło

Komentarze

 • benek

  Oni tam chyba muszą pracować 24h na dobę bo innego wytłumaczenia nie widzę.W tym roku wypuścili już 7 SoC a w latach 2009-12 łącznie 11.Patrząc na tępo jak i fakt że nawet Apple połasił się na ich procesory to za kilka lat Mediatek będzie wszędzie.Zabawne jest to że teraz jakiś czajna będzie miał ten sam procesor co użytkownik Appla z tą różnicą że zapłaci za swoje urządzenie jakieś 3-4 razy mniej.

  P.S. Procesory octa przewidziany dla Samsunga i iPada hula już w prototypach Zopo i Huawei Glory 4 a przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych informacji

  • Być może w jabłkach zauważyli, że rynek niedoinformowanych sie nasycił i dział propagandy pomału wyczerpał ilość chętnych i trzeba jakoś ciąć koszty.
   .
   Jak ktoś zię nie zna to wiadomo – tylko cena i reklama jest wyróżnikiem na zasadzie – wiecej reklamy, wyższa cena być może lepsze…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona