BIAS – wirtualne wzmacniacze gitarowe dla iPada

Niezależnie od tego, jaki jest nasz stosunek do tabletów firmy Apple, jedno trzeba im przyznać: jeśli chodzi o zastosowanie w branży muzycznej praktycznie nie mają one sobie równych. To właśnie sprzęt z logo nadgryzionego jabłka dostaje wszystkie najciekawsze akcesoria i aplikacje muzyczne i, co najważniejsze, jest w stanie poradzić sobie z ich obsługą.

Do grona wspomnianych programów dołączył właśnie BIAS, będący jednym z najbardziej rozbudowanych i wszechstronnych symulatorów wzmacniaczy gitarowych na urządzenia mobilne.  Aplikacja ta daje nam dostęp do 36 modeli wzmacniaczy posegregowanych według charakterystyki brzmieniowej (clean, blues, twang, crunch, metal, acoustic i bass). Po wybraniu modelu możemy dowolnie modyfikować zarówno rodzaj i położenie mikrofonu, jak i poszczególne części naszego wzmacniacza (nawet te, wpływające jedynie na wygląd), co daje naprawdę szerokie pole do popisu miłośnikom kreacji własnego brzmienia. BIAS współpracuje z programem Garageband, a także dowolną inną aplikacją muzyczną obsługującą standard Inter-App Audio lub Audiobus.

BIAS dostępny jest do nabycia za 17,99 euro w internetowym sklepie z aplikacjami App Store.

Komentarze

 • Jeżeli dobrze rozumiem to ta aplikacja ma zastosowanie również do gitary elektro-akustycznej? Czy jest coś podobnego na Android? Kolejna sprawa to co potrzebowałbym, aby to podłączyć? Co to jest za pudełko na lewej stronie filmiku?

  • Te pudełko po lewej to akurat JamUp PLUG, czyli interface gitarowy dla iPada stworzony przez tą samą firmę która jest odpowiedzialna za BIAS. Nie wiem czy jest on dostępny w naszym kraju, ale w internetowych sklepach muzycznych można znaleźć wiele podobnych produktów. Jeśli zaś chodzi o podobne aplikacje na androida, to pewnie by się coś takiego znalazło, ale raczej nie ma co liczyć na podobną jakość działania. Android ma na razie duże problemy z obsługą dźwięków (zwłaszcza z latencją) i jak na razie nic nie wskazuje na to by sytuacja ta miała w niedalekiej przyszłości ulec zmianie.

 • zzzz

  Kolejna słabo nagrana próbka :(
  Czy producenci oprogramowania/sprzętu gitarowego nie zdają sobie sprawy, że produkt nie zabrzmi dobrze bez spełnienia paru warunków?
  – produkt musi być zaprezentowany przez zawodowego muzyka, który dobrze brzmi z łapy
  – dźwięk musi być nagrany porządnym sprzętem (mikrofon + k.dźwiękowa)
  – trzeba nagrać nie tylko próbki samego instrumentu, ale też jakiś kawałek utworu

 • Duchol

  Witam mam pytanie na tym nagraniu to iPad mini czy mi sie wydaje:P??

 • kamiltbg

  No no. Nawet lampowy. Emejzing i hipsterstwo wchodzi na nowe szczyty.

 • Kate’s Admirer

  Słuchajcie, czy iPad jest czuły na siłe nacisku?

  Tj. czy gdy naciśnie się delikatnie i mocno sprzęt to różnicuje?

  Bo taby i telefony z Androidem na siłę dotyku nie działają.

  Taką widzę tylko korzyść w tworzeniu programów muzycznych dla Apple. Siła nacisku kontroluje dynamikę wirtualnego instrumentu.

  • Misiek

   W Garageband teoretycznie uderzając palcem w ekran różnicuje siłę nacisku na podstawie akcelerometru, ale w praktyce działa to dość słabo, bo to kiepska metoda.

   Jeśli podłączy się klawiaturę mini po USB>camera connection kit to działa w normie, tzn tak jak trzeba.

   • Kate’s Admirer

    A zatem kurczaki nie pieczone, nie widzę powodu, by tego typu aplikacje nie powstawały na Androida.

    Jest FL Studio, nie rozumiem dlaczego nie ma dla Androida GarageBand, która to appka na iOsie jest naprawdę świetna.

    Dzięki Misiek za odpowiedź i uświadomienie mnie co do tej siły nacisku. Myślałem, że Apple ma jakieś czułe na siłę ekrany, ale jeśli to nieprawda…… to Androidzie wskakuj na estradę ;)

    • Misiek

     Ja bardzo ubolewam nad tym, że na Androidzie nie ma nic takiego. Ale niestety, wydaje mi się, że to sprawa sprzętowa i to, że Android jest tak bardzo różnorodny. Tak jak teraz są gry pod TegraXcośtam tak w przypadku klonów Garageband byłyby dostępne tylko dla urządzań z układem Audio firmy X… sprzętowa różnorodność Androida jest wielkim minusem przy pisaniu bardziej skomplikowanych aplikacji. Tak mi się wydaje. Jestem bardzo zadowolony z iPada głównie ze względu na Garageband i iMovie.

     W razie pytań chętnie odpowiem :)

 • Duchol

  Odpowie mi ktoś… ? czy na tym filmiku widnieje iPad mini ??????

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona