Google prezentuje Kiosk Google Play

W dzisiejszych czasach, w których coraz więcej popularnych czasopism powoli porzuca tradycyjne papierowe wydawnictwa na rzecz wersji cyfrowych, przeglądanie prasy za pomocą tabletu stało się dla niektórych swego rodzaju codziennym rytuałem. Nikogo więc nie powinno dziwić, że każdy szanujący się sklep z aplikacjami na urządzenia mobilne chce mieć w swojej ofercie aplikacje ułatwiającą tą czynność.

W przypadku tabletów z systemem Android rolę tę ma pełnić właśnie Kiosk Google Play. Nowa aplikacja od Google łączy w sobie funkcje i cechy znane z dwóch poprzednich produktów: Google Currents (który z kolei zastąpił Google Reader) i Czasopisma Google Play. W teorii powinno nam to więc pozwolić wykorzystywać jedną aplikację zarówno jako czytnik newsów (wraz z możliwością ich zapisywania w celu przeczytania offline), jak i wirtualny kiosk, w którym możemy nabyć i przeczytać cyfrowe wersje popularnych czasopism. W praktyce okazuje się jednak, że o ile pierwsza z wymienionych funkcji prezentuje się całkiem ciekawie (mimo okazjonalnych kłopotów ze stabilnością i czytaniem niektórych serwisów), to już druga nie jest na razie dostępna w naszym kraju, przez co debiut “Kiosku” w polskim Google Play wydaje się niejako pozbawiony sensu. W takiej formie w jakiej jest on obecnie dostępny przypomina on bowiem po prostu Google Currents z dołączoną obietnicą zwiększenia funkcjonalności w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Kiosk Google Play dostępny jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie z aplikacjami Google Play.

Komentarze

 • mały kazio

  Strasznie lichy ten kiosk.
  Jako rss o wiele lepiej korzysta mi się z Feedly.
  Czasopism to się pewnie nie doczekamy przez najbliższe kilka lat.

  Może gdyby dało się z niego w pełni korzystać to zyskałby więcej uznania.

 • Kate’s Admirer

  Płacić za (często) chłam, który obejrzy się raz i wyrzuca do kosza?

  Osobiście ani w wersji papierowej, ani elektronicznej nie przeglądam chłamu nazywanego “magazynami”, być może dlatego, że pracowałem długo w kilku redakcjach i wiem, kto pisze “artykuły” :)

  RSS działa kapitalnie, polecam FeedEx dla Androida. Darmowy, szybki, jest widget. I żaden kiosk nie jest potrzebny ;) Chyba, że do bardzo wyspecjaloziwanych magazynów, które czasem warto przejrzeć.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona