Nowe APU od Intela: Cherry Trial-T

Nowe APU od Intela - Cherry Trial-T

W odpowiedzi na nowe APU od AMD – Mullins oraz Beema – które, zdaniem producenta, mają być „bardzo konkurencyjne w stosunku do Bay Trail-T”, Intel szykuje już następcę swoich ostatnich układów. Mowa tu o platformie Cherry Trail-T.

W sieci pojawił się slajd ujawniający nieco informacji na temat nadchodzących procesorów produkowanych w 14 nm procesie technologicznym. Dowiedzieć się z niego możemy, że urządzenia oferować mają cztery rdzenie i cztery wątki, taktowanie względem Atoma Z3770 ma wzrosnąć o 300 MHz do poziomu 2.7 GHz. Co więcej, układy wspierać mają do 8 GB pamięci RAM DDR3 o częstotliwości 1600 MHz, a przepustowość pamięci ma wzrosnąć do poziomu 25,6 GB/s. Dodatkowo, Cherry Trail-T oferować będzie wsparcie dla wyjść wideo Display Port 1.2 oraz HDMI 1.4b. Nie zabraknie również obsługi rozdzielczości 4K.

Więcej szczegółów na temat nadchodzącej platformy możemy się spodziewać już wkrótce.

źródło

Komentarze

 • tak

  określenie APU, jednak bardziej pasuje do AMD. Intel to po prostu SoC

 • Bucz

  W kwestii tabletow przydatniejsze bylyby informacje o zintegrowanym (lub nie) module WiFi i LTE niz o obsludze 4K…

  • cyc997

   WiFi napewno dostaniesz najnowsze i to jeszcze rozbudowane o WiFi direct i parę innych autorskich technologii Intela. Co do lte to już dla mnie niekoniecznie. Wolałbym 3 wersje: WiFi only, WiFi + 3G i WiFi z LTE, czyli każdemu według potrzeb :-). Dla mnie obecnie najlepiej wypadają układy WiFi + 3G, wypadają taniej od lte, pozadomem mi wystarcza do neta, map itd., a w domu mam 120 mega na sekundę po WiFi i bez limitu danych.

 • Karpaj

  Obsługa 4k jest, a HDMI 2.0 nie ma…

 • hellypton

  Trail nie Trial :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona