Wiko VIEW

Samsung Galaxy Note 3 z aktualizacją oprogramowania (N9005XXUDMJ7)

Wczorajszego wieczoru na ekranie testowego Samsunga Galaxy Note 3 pojawił się komunikat mówiący o dostępności aktualizacji oprogramowania. Niestety, nie miałam na tyle stabilnego połączenia, by móc ją pobrać od razu. Na szczęście jednak w końcu mi się to udało i mogę się z Wami podzielić informacjami na ten temat. Aktualizacja nie zmienia wersji systemu operacyjnego, wciąż jest to Android 4.3 Jelly Bean, a jej numerek to N9005XXUDMJ7.

Komunikat mówił o tym, że aktualizacja waży 117,90MB i wprowadzi następujące zmiany (zostały wymienione tylko dwie). Pierwsza to poprawiona stabilność urządzenia, czym szczyci się każdy producent przy wydawaniu jakiejkolwiek nowej wersji oprogramowania. Druga natomiast to blokada ponownej aktywacji, która zostanie ustawiona jako wyłączona. Co ciekawe, dokładnie w ten sam sposób miałam ustawioną blokadę po wyjęciu urządzenia z pudełka, więc w przypadku “mojego” egzemplarza nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Zmian jest niewiele, a jeśli w ogóle zaszły, to trzeba się mocno przypatrzeć, by je dostrzec. Jak choćby w przypadku klawiatury, która zmieniła kolor – z jasnej szarości Samsung przeszedł na ciemną stronę mocy, tj. na ciemniejszy odcień tego samego koloru. Co więcej, jak pisze mój dobry znajomy, Krzysztof z Galaktyczny.pl, aktualizacja rzekomo ma wnosić usunięcie błędów aparatu podczas wykonywania zdjęć w słabym oświetleniu. Podobno wcześniej pojawiły się pasy podczas robienia zdjęć w takich warunkach. Tutaj zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Na poprzedniej wersji oprogramowania takowe błędy u mnie nie występowały – teraz… teraz już niestety tak.

Aktualizacja jest dostępna w trybie OTA (over the air). Zauważyliście jakieś inne zmiany niż te wspomniane powyżej?

Samsung Galaxy Note 3 z aktualizacją oprogramowania (N9005XXUDMJ7)

źródło: wł, Galaktyczny.pl

Komentarze

 • ASSSZ

  Galaxy S4 też ma aktualizację do 4.3

 • mich

  Co z aktualizacją Note II?? Ma ktoś jakieś inf na ten temat?

 • Bolo

  Co z ta blokada regionalna, podobno juz wystarczy 5min rozmowy aby odblokowac ta blokade ?
  Ktos moze potwierdzic to co bredzi infolinia samsunga.

 • Mariola

  Ja mam S4 I9505 i cały czas 4.2. Codziennie sprawdzam i żadnych aktualizacji nie ma. Nie wiem czy mam brandowany czy niebrandowany i nie wiem jak to sprawdzić, kupiłam fona na allegro, w każdym razie żadnej aktualizacji do chwili obecnej nie ma.

 • kubina8

  Wydaje mi się, że trochę RAMu zwolnili bo ja przed aktualizacją miałem zajęte ok. 1.9GB po wyczyszczeniu pamięci a teraz to jest nawet 1.5 GB.

  Pozdro!

  • kubina8

   Przepraszam! Teraz mam 1.05GB po wyczyszczeniu… zamknąłem przeglądarkę i sprawdziłem ;)

 • Slawek

  Samsung galaxy note3 właśnie dzisiaj otrzymał aktualizacje do androida 4.3

 • sergiej

  testowany… a recenzji jak nie było tak nie ma.. :/
  czyli to moja ostatnia wizyta na tym “blogu”..

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona