Ważne

Asus TransKeyboard – klawiatura z podstawką do tabletów małych i dużych

Asus TransKeyboard

Użytkownicy tabletów dzielą się na dwie grupy. Pierwsza bardzo nie lubi korzystać z klawiatury wirtualnej wyświetlającej się na ekranie i kupuje zewnętrzne akcesoria, umożliwiające wpisywanie tekstu w sposób już im znany (przy okazji część ekranu nie jest zasłonięta klawiaturą). Drugiej natomiast nie przeszkadzają niedogodności związane z klawiaturą wirtualną i obchodzą się bez fizycznych rozwiązań. Dla tych pierwszych Asus przygotował akcesorium w postaci Asus TransKeyboard.

Jest to klawiatura fizyczna z etui, które można złożyć i transformować w podstawkę utrzymującą tablet pod kątem idealnym do pisania. Łączy się z dowolnymi urządzeniami mobilnymi pracującymi pod kontrolą Androida 4.2 (lub nowszego) lub Windowsa 8 (lub 8.1), z ekranami o przekątnej maksymalnie 10″, za pośrednictwem modułu Bluetooth 3.0.

Cena Asus TransKeyboard nie została ujawniona – podobnie, jak dostępność akcesorium. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak się prezentuje:

Asus TransKeyboard Asus TransKeyboard

źródło

Komentarze

 • Artrazar

  Bardzo ładna. A ja akurat tydzień temu kupiłem klawiaturę.

 • Robert

  Na wszelki wypadek mam klawiaturkę i myszkę motoroli współpracuje z moim tabletem note 10.1 jak i xperią Z, ale muszę przyznać że taka podpórka przy klawiaturze to naprawdę pomysłowa rzecz.

  • paul123

   Podporke akurat stanowia zazwyczaj dedykowane etui/covery lub ich zamienniki, ktore dodatkowo oferuja czasmi rozne katy nachylenia. Nie wiem kto kupuje tableta bez takich etui?

   • Robert

    Mam etui od samsunga ale jako podpórka pozioma nie jest ono tak naprawdę fajne…

    • paul123

     nie wiem co za wersje masz etui… ja mam innej marki tablet ale tez oryginalne skladane etui. mam 3 katy nachylenia mozliwe do ustawienia.

 • Ja kupilem tabletka nexus 7 2013 bez takich etui

  • paul123

   To nie znaczy zeby miec podstawke trzeba kupowac klawiature za 100-150$ bo pewnie tyle bedzie kosztowac tylko wystarczy kupic etui i najtansza bezprzewodowa klawiature. Dziwne macie jakies podejscie do tego. Klawiatura fajna bo ma podstawke. Kosztuje krocie i musze ja miec bo ma podstawke, nic to ze najtansze etui ja tez maja. Gdyby klawiatura byla chcociaz podswietlana to jeszcze bylby argument. A tak… akcesorium jak kazde inne.

 • kamillos

  Ja mam oryginalnego book covera do note 10.1 i jestem zadowolony. Takie etui sa świetne

 • A nie będzie działał z 4.1

 • SirPL

  Pytanie tylko, jak na tym wpisywać polskie znaki, skoro tu prawego Alt-a nie ma…?
  Poza tym całkiem przyjemna konstrukcja

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona