Ważne

Polaroid Kids Tablet 2 – tablet dla dzieci za 149 dolarów

Polaroid Kids Tablet 2

Polaroid ma już w swoim portfolio tablet dla dzieci o niezbyt skomplikowanej nazwie Kids Tablet. Niestety, poziom sprzedaży urządzenia jest skrzętnie skrywany, przez co nie możemy stwierdzić czy jest zadowalający, czy też nie, a i sama dystrybucja sprzętu bardzo ograniczone. Jakkolwiek by nie było, producent zdecydował się zaprezentować jego następcę. Jest nim, jak łatwo zgadnąć, Polaroid Kids Tablet 2.

Urządzenie wizualnie nie różni się wiele od swojego poprzednika. Na pierwszy rzut oka widać, że zrezygnowano z jednej maskownicy głośnika na rzecz dwóch – i to tyle. W dalszym ciągu mamy do czynienia z szeroką ramką okalającą ekran, która mieści w sobie przyciski fizyczne – po jeden stronie mamy do czynienia z przyciskami głośności, po drugiej – z włącznikiem, Home i wstecz.

Parametry techniczne uległy znacznej poprawie. 7-calowy ekran zyskał lepszą rozdzielczość (1024 x 600 pikseli zamiast 800 x 480), jednostką centralną jest dwu, a nie jednordzeniowy procesor (Cortex A9 1,6GHz, konkretna jednostka centralna nie jest znana), posiada dwa razy więcej RAM (1GB vs 512MB) oraz nowszą wersję systemu operacyjnego Android (4.2 Jelly Bean vs 4.0 Ice Cream Sandwich). Oprócz tego oferuje 8GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki slotowi kart SD, kamerkę, aparat, WiFi oraz 3.5 mm jack audio.

Ważniejsza jest tu jednak, mimo wszystko, kwestia oprogramowania – oczywiście, jak przystało na tablet dla dzieci – z kontrolą rodzicielską. Na tablecie znajdziemy wiele preinstalowanych aplikacji dla najmłodszych. Wśród nich ponad 70 aplikacji i książek elektronicznych pochodzących od takich firm, jak Cartoon Network, Marvel i Disney.

Polaroid wycenił swój najnowszy tablet na 149 dolarów.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona