Ważne

Pentagram wypuścił Androida 4.2 Jelly Bean dla tabletu Quadra 7

Często zdarza się, że firmy oferujące tańsze tablety zapominają o ich użytkownikach i nie oferują wystarczającego wsparcia – zarówno pod względem technicznym (serwisowym), jak i systemowym (aktualizacje oprogramowania). Na szczęście nie jest tak zawsze. Dobrym tego przykładem jest firma Pentragram, która właśnie opublikowała aktualizację dla tabletu Quadra 7.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od kilku miesięcy i po wyjęciu z pudełka pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.1.1 Jelly Bean. Dziś firma zdecydowała się opublikować w sieci plik instalacyjny do Androida 4.2 Jelly Bean, dzięki czemu wszyscy zainteresowani nowszą wersją systemu, mogą ją zainstalować. Póki co jednak należy mieć na względzie, że jest to wersja beta i może zawierać błędy. Nie wiadomo kiedy Pentagram wypuści finalną wersję Androida 4.2 dla Pentagram Quadra 7.

Aktualizacja dla tego modelu cieszy tym bardziej, że nie jest to flagowe ani high-endowe urządzenie. Sprzęt ten aktualnie można nabyć za ok. 360 złotych.

Dla przypomnienia parametry techniczne Pentagram Quadra 7:
– 7-calowy wyświetlacz IPS 1280 x 800 pikseli,
– czterordzeniowy procesor Actions ATM7029 1,2GHz z Vivante GC1000+,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– aparat 2 Mpix,
– kamerka 0,3 Mpix,
– WiFi,
– slot kart microSD,
– wyjście HDMI,
– port microUSB,
– akumulator o pojemności 3000 mAh,
– wymiary: 190 x 113 x 7,62 mm,
– waga: 270 g.

Paczkę aktualizacyjną znajdziecie pod tym adresem.

źródło

Komentarze

 • KOrkodyl

  Chwilowo posiadam ten “sprzęt” i powiem tak: większego G**** nie widziałem. Fatalny “dotyk”, który przy multi(dotknięciu drugim palcem) potrafi mieć opóźnienie 0.5s!Jak ktoś lubi np pograć to powodzenia… WWW to koszmar. Przeglądarki “hamują” a przewijanie stron powoduje maksymalną irytację. Tablet rwie na potęgę. Po tej aktualizacji procesor ma taktowanie max 1.008GHz zamiast 1.2GHz. Często łapie muła na kilkanaście sekund.
  Bateria wytrzymuje 3.5 godz na WIFI. Ja dałem za nowy 250zł ale teraz można “wyrwać” od jakiś 220zł :D Jeśli ktoś posiadał wcześniej nexusa, albo nawet coś na RK3066 to może popaść w depresję! ;)
  Quadrant ~2300pkt – jak na 4 rdzenie to po prostu WYPAS! ;)
  Tylko ekran jest OK – choć u mnie wyskoczył pod szybką jakiś farfocel :) Lojalnie ostrzegam przed zakupem! No chyba że do YT, filmów i prostych gierek.

  • ĄGATA

   proszę mi pmoc zanstalować aktualizcję . po ściągnięciu nic nie działa :(( . GÓRY DZIĘKI .

  • zgredek

   A może tak zdjąłbyś rękawiczki te takie fajowe od babci robione szydełkiem?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona