Panasonic prezentuje Toughbook CF-AX3 – hybrydę do zadań specjalnych

W ofercie japońskiego koncernu elektronicznego Panasonic pojawiła się nowa hybryda o nazwie Toughbook CF-AX3. Urządzenie nie grzeszy urodą, jest toporne, nieforemne i nienowoczesne. Jednakże nie wygląd jest w niej najważniejszy. CF-AX3 został wyposażony w szereg rozwiązań, które czynią go jedną z najatrakcyjniejszych propozycji dla klientów szukających połączenia mocy, niezawodności i wytrzymałości.

Na karcie specyfikacji CF-AX3 widnieje 11,6-calowy, matowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Core i5 czwartej generacji (Haswell), system operacyjny Windows 7 lub Windows 8.1 Pro, moduł Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, wyjście HDMI i VGA, dwa porty USB 3.0, złącze Ethernet, czytnik kart microSD oraz opcjonalny modem sieci 3G lub 4G/LTE. Obudowa urządzenia mierzy 18 mm grubości i jest odporna na upadki i wstrząsy.

Panasonic Toughbook CF-AX3 pojawi się w Europie w listopadzie tego roku w cenie 1379 funtów, czyli 6750 złotych.

via Electronista

Komentarze

 • 1. To nie jest tablet – to jest laptop z klawiaturą na ekranie. Do tego grubość 2cm!
  2. Ile to waży?
  3. CPU = Intel i5 – ile to działa na akumulatorze?
  4. Skoro jest to normalny x86 – czy da się na tym zainstalować Linuksa?

  • Mihau

   1. To jest tablet PC, parę lat temu wszystkie tak wyglądały, a nawet teraz ciężko znaleźć takiego z masą znacznie poniżej 1kg. Wiadomo, że to nie jest lekki tablet w stylu iPada czy Nexusa.
   2. A nie wiem.
   3. W testach WiFi/typowego użytkowania (bez ciągłego obciążenia) pewnie długo, może nawet dłużej, niż spora część tabletów – laptopy/hybrydy z Haswellem potrafią działać od 6 do nawet i 12 lub więcej godzin przy korzystaniu z sieci bezprzewodowej. Wątpię, żeby w tym modelu bateria kulała – tym bardziej, że ma mieć wg źródła możliwość “hot swapa” – czyli pewnie ma dwie oddzielne. A modele “profesjonalne” zwykle mają co najmniej przyzwoity czas pracy na baterii.
   4. Najpewniej nie będzie problemu.

  • esior

   Waga to 2,5 funta czyli ok. 1,13kg. A podana tu cena w funtach nie zawiera VAT. Czyli jest gorzej niż się wydaje ;-)

 • janko

  Czyli da się zrobić matowy ekran dotykowy! Dlaczego nie można kupić “zwykłego” tabletu z dobrym, matowym ekranem? Odpowiedź: bo będzie można za rok albo dwa, wtedy to będzie super-hiper nowość…

 • Adson

  Wygląda megasolidnie. Idealne dla mnie na podróże i do wykorzystania w domu…

 • Rysiek

  ,,do zadań specjalnych”, określenie idealnie pasujące do toughbook Panasonic. Jestem wiernym użytkownikiem, nigdy się nie zawiodłem na precyzji i wytrzymałości tego sprzętu.

 • m2marek

  Zastanawiam się, co w nim nienowoczesnego?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona