Ważne

BBM debiutuje w App Store i Google Play

Po kilku potknięciach i opóźnieniach aplikacja BBM (BlackBerry Messenger) pojawiła się w końcu w internetowych sklepach z aplikacjami App Store i Google Play. Decyzja o udostępnieniu konkurencyjnym systemom popularnego komunikatora firmy Blackberry okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu niecałej doby od premiery aplikacja została pobrana przez ponad dziesięć milionów użytkowników obu systemów.

Niestety, ogromna popularność, która znacznie przerosła oczekiwania producenta, odbiła się dość negatywnie na samym działaniu aplikacji. Większość z użytkowników którzy pobiorą komunikator będzie musiała bowiem po zarejestrowaniu się odczekać jakiś czas w kolejce. Nie wiadomo jak długo utrzyma się taki stan rzeczy, ale na razie wszystko wskazuje na to, że osoby które chcą w niedalekiej przyszłości korzystać z komunikatora BBM powinny jak najwcześniej “zaklepać” sobie miejsce na serwerze.

Aplikacja BBM dostępna jest do pobrania za darmo w internetowych sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.

Komentarze

 • Po prostu mają przymus korzystania w pracy na BB urządzeniach – ale nie chcątych urządzeń więc instalują na prywatnych – bo muszą miec kontakt z szefem.

 • Darryyjjuuszzz

  Ale się zrobił korek w GP :D

 • elmak

  Mam pytanie lekko z innej beczki czy opłaca się wymienić sgs3 na BB Z10 ktoś się orientuje?

  • mobile4you

   Bawiłem się nim jakiś czas. Obsługa wyłącznie gestami. Akumulator niestety słabiutki: małe użycie to codzienne ładowanie, duże to trzeba kupić większy aku.
   Ja bym SGS3 za niego nie oddał.

  • sthEn

   To zależy. Jeżeli chcesz używać telefonu do celów raczej multimedialnych, to nie. Jeżeli bardziej celujesz w strefę biznesu, to… wciąż nie :)

 • elmak

  Ponoć system jest bardzo przyjemny no i co ważne bardzo płynny, mam chęć sprawdzić ten system bo sgs3 po roku to ehhh

  • mobile4you

   To wszystko prawda.

 • SyoMas

  Zainstalowałem go właśnie po to by mieć kontakt czatowy z kolegami, którzy używają BB w firmie ale gdy próbowałem połączyć się z jedyn z nich, odpowiedzialnym za obecność Jeżynki u nas to wyjaśnił mi, że nie ma sensu bo zostało już tylko sześć osób i on na przykład właśnie przesiada się na Lumię. Nie ułatwi mi sprawy bo nie wiem czy toto ma jakiś komunikator na stanie. Pewnie powinien mieć Skypa, ktoś wie?

  Zapisałem się na dostęp do BBM jakiś czas temu i dostałem go przedwczoraj, przy czym musiałem podchodzić trzy razy do nadania BB ID, bo wyskakiwały różne błędy, np. pola formularza nie przyjmowały tekstu. W końcu jednak się udało i… on jest taki żaden. Wspominam odczucie bo naczytałem się o nim ochów i achów więc instalację przeprowadzałem niemal z wypiekami na twarzy. No i jakoś tak mi zeszło powietrze a nawet pojawiła się irytacja, bo jedynym sposobem na wyłączenie komunikatora czy też wylogowanie się jest… jego deinstalacja. Pożegnaliśmy się więc. Najwyraźniej BB nie potrafi czerpać nauki z chorób wieku dziecięcego innych komunikatorów, np. Skypa, który finalnie wylogowywanie się musiał wyciągnąć na wierzch bo ludzkość go zakrzyczała.

  • asdf

   whatsapp także nie ma funkcji wylogowania.

   bzdurne i chamskie. prawdziwym celem tego rozwiązania jest uzależnienie użytkownika od takiej aplikacji. użytkownikom zakłada się dosłownie kaganiec, jak psom.

   bo choć autorzy tłumaczą to tak, że WhatsApp ma być “internetowym” odpowiednikiem SMSów, to nic nie stoi na przeszkodzie , by dać możliwość wylogowania i wylaczenia aplikacji gdzies ukryte w opcjach dla bardziej świadomych użytkowników

   takie coś za to oferuję Google Hangout, które też w założeniu ma siedzieć w pamięci cały czas włączone, jednak w ustawieniach wylogować się da, jeśli komuś na tym zależy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona