CyanogenMod będzie dostępny w dwóch wariantach

Jedną z cech która wyróżnia Android na tle innych systemów mobilnych jest wprost ogromna i prężnie działająca społeczność modderów, którzy dokładają wszelkich starań by cały czas poszerzać jego funkcjonalność. Niestety, efekty ich pracy nadal nie są popularne wśród szerszego grona odbiorców, gdyż ich instalacja wymaga posiadania pewnej wiedzy i umiejętności. Opowieści o fabrycznie nowych urządzeniach zamienionych w ekstremalnie drogie cegły przez nieumiejętne działania użytkowników to żadna nowość, i nie da się ukryć, że nie wpływają one pozytywnie na popularność wszelkiej maści modów.

Sytuacje tą chcę zmienić grupa odpowiedzialna za popularny CyanogenMod, która zapowiedziała niedawno, że ich produkt zostanie już niedługo wypuszczony w dwóch wersjach: Community i Pro. Wbrew temu co może sugerować nazwa, to właśnie ten drugi wariant będzie przeznaczony dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie alternatywnych modyfikacji systemu Android. Zostanie ona bowiem wyposażona w specjalny instalator który usunie z drogi praktycznie wszystkie trudności jakie obecnie mogą napotkać osoby instalujące CyanogenMod. Edycja ta wiąże się oczywiście z pewnymi domyślnymi ograniczeniami (które bez większego problemu będzie można usunąć samodzielnie) i dużo rzadszymi aktualizacjami. Wersja Community nie wprowadzi natomiast żadnych zmian, pozostając tym samym CyanogenMod wokół którego od kilku lat rośnie coraz większe środowisko oddanych użytkowników i deweloperów.

CyanogenMod Pro znajduje się aktualnie w fazie testów beta, co oznacza, że już niedługo powinien trafić do oficjalnej dystrybucji (oczywiście za darmo).

źródło

Komentarze

 • Może wreszcie będzie realny wybór – mam taki soft jaki chcę a nie tony śmiecia od producenta.

 • Sethemar

  Nie chcesz śmieci a na dodatek nie chcesz grzebać w bebechach twojego Tabletu, smartfona? Kup Nexusa, czysty i nagi Android niczym pierwsi ludzie stworzeni przez Boga.

 • Johnnyjonjc

  Według mnie, to proces wgrywania kernelów, romów i rootowanie to jest bułka z masłem, przynajmniej w większości urządzeń z androidem, druga sprawa, to nie zawsze te custom romy są dobrze dopracowane, a nawet ośmielę się powiedzieć, że bardzo często występują błędy. Jestem zdania, że czas na modyfikacje telefonu przychodzi, gdy producent przestaje wspierać urządzenie, traci ono gwarancje, albo płynność działania pozostawia wiele do życzenia.

  • Jak traci płynność działania to czas na powrót do ustawień fabrycznych lub czasem wystarczy wywalić jakieś oszczędzacze energii.

   • stefan

    Niestety to tylko teoria np. taka Xperia Sola. Na oryginalnym oprogramowaniu chodzi jak ślimak.

 • Fedurrr

  W nexusie 7 nie ma tabletowego ui ani tetheringu. Przydają sie custom roomy, chodz od momentu wypuszczenia androida 4.3 siedze na stocku to ciagle mysle o powrocie na paranoid android, czekam na wersje 4.0. Dobrze jest miec wybor.

  • Na prawdę nie ma tetheringu w Nexusie? Myslałem, ze od Andka 2.3 to już standard – niegdy przed zakupem bym tego nie testował…

   • Sethemar

    Model Lte ma thatering, inne nie mają z prostej przyczyny. Nie mają slotu na SIM

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona