Ważne

Qualcomm Snapdragon APQ8084 ulepszonym Snapdragonem 800?

Qualcomm Snapdragon APQ8084 ulepszonym Snapdragonem 800?

Snapdragon 800 to aktualnie najbardziej popularna i pożądana jednostka centralna w urządzeniach mobilnych. Nic więc dziwnego, że jej dostawca, Qualcomm, w pocie czoła pracuje nad jego następcą. W sieci od wielu miesięcy krążą plotki dotyczące Snapdragon APQ8084, który może się nim okazać.

Wiele wskazuje na to, że naprawdę jest na co czekać. Z najnowszych informacji ujawnionych dzięki benchmarkowi AnTuTu, potwierdzających zresztą wcześniejsze przecieki wynika, że będzie to czterordzeniowy procesor oparty o ARM Cortex A15 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz z Adreno 420 (Snapdragon 800 oferuje Adreno 330), wsparciem DirectX 11.1, USB 3.0 i WiFi 802.11 ac i sprzętowym dekodowaniem H.265.

Wynik osiągnięty przez nowy układ nie odbiega znacznie od osiągów Snapdragon 800, co może sugerować, że mamy do czynienia nie tyle z następcą tej jednostki, a z jego ulepszoną wersją.

Data premiery Qualcomm APQ8084 nie jest znana. Możemy się jednak spodziewać, że nowy układ Qualcomm zadebiutuje w styczniu na CES w Las Vegas lub w lutym na MWC w Barcelonie.

źródło

Komentarze

  • przeziom

    wygląda na konkurencje dla bail-trail

    • RobWM

      przecierz to dalej ARM to jaka to konkurencja dla x86 ?

  • Skoro obsługuje USB3.0 to ciekawe kto pierwszy zrobi z nim urzadzenie – ten CPU +USB w tablecie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona