Nokia Lumia 2520 zadebiutuje 22 października. Nowy render w sieci

Nokia Lumia 2520

Nie mamy już żadnych wątpliwości, że Nokia wkrótce zaprezentuje swój tablet. O ile jeszcze do niedawna data jego premiery pozostawała wielką tajemnicą, tak ostatnio się to zmieniło. Wiemy już bowiem, że debiut Nokia Lumia 2520, bo taką właśnie nazwę ma nosić to urządzenie, ma mieć miejsce 22 października w Abu Dhabi. Tymczasem w sieci pojawia się coraz więcej informacji na jego temat.

Dziś na przykład, za sprawą dobrze już nam znanego Twitterowego konta evleaks, do sieci przeciekł render prezentujący Lumię 2520 w pełnej okazałości. Przy okazji możemy z niego wywnioskować, że nadchodzące urządzenie będzie dostępne w kilku wersjach kolorystycznych – jak smartfony z tej samej serii. Wiemy bowiem, że powstanie wersja niebieska. Ostatnio widzieliśmy również czerwoną.

Na temat parametrów technicznych produktu w dalszym ciągu nie wiemy zbyt wiele. Mówi się o wyświetlaczu o przekątnej 10,1″, czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 2,15GHz oraz systemie operacyjnym Windows w wersji, niestety, RT.

Nokia Lumia 2520 ma zadebiutować w sprzedaży w listopadzie.

źródło

Komentarze

 • cyc997

  Może ten tablet spopularyzuje windowsa RT, jednak póki co to nie kupiłbym tabletu na tym systemie, ze względu ze jego udział w rynku jest marginalny i developerzy po prostu go olewaja. Ale jeśli nokia zaprezentuje urządzenie które będzie mogło konkurować parametrami i cena z nowymi nexusami (tablety) to może się to zmieni.

  • lexer

   Udział w rynku będzie marginalny póki ktoś nie stworzy świetnego tabletu w bardzo korzystnej cenie. Dokładnie tak jak google spopularyzowało androida na tabletach wypuszczając nexusa 7.
   Spece od markietingu microsoftu mają straszne pstro w głowie nie rozumiejąc, że uparte pozycjonowanie tabletów z windą jako urządzeń dla biznesu nie ma kompletnego sensu. Trzeba najpierw wypromować system jako urządzenie dla wszystkich – do multimediów, internetu i zabawy, wywołać zainteresowanie samym systemem, uwypuklić jego zalety: fajną obsługę gestami, szybką przeglądarkę, natywną obsługę flasha, a nie w nieskończoność używać lipnego offica jako jedynej karty przetargowej.

   • Maciek

    Otóż to, potrzeba tabletu 8-10 cali z Windowsem w rozsądnych pieniądzach, gdyby któryś producent wystawił porządny 8 calowiec w granicach 1200-1400 zł to byłby hit, 500 dolarów za w/w nokie to kpina

  • Tomash

   Deweloperzy olewają Windows 8? Windows RT ma wspólne Windows Store z pełnym Windowsem 8.

 • Azawakh

  Jestem bardzo ciekaw nowych urządzeń Nokii a w szczególności zapowiadanego mikrotabletu. Będzie to coś nowego w portfolio ten zasłużonej firmy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona