Ważne

Aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane w Google Play

Aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane w Google Play

Chyba się ze mną zgodzicie, że znalezienie dobrych aplikacji zoptymalizowanych do działania na tabletach, często może nie graniczy z cudem, ale jest bardzo trudnym zadaniem. Jak się właśnie okazało, Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zamierza coś z tym zrobić. 21 listopada w Google Play zostaną wprowadzone zmiany, które sprawią, że aplikacje na tablety będą bardziej wyeksponowane.

Jak dowiadujemy się z deweloperskiego bloga Google, korzystając z Google Play z poziomu tabletu, po kliknięciu w istniejące już listy aplikacji: najlepsze płatne, najlepsze darmowe, najbardziej dochodowe, najlepsze nowe płatne, najnowsze nowe bezpłatne oraz trendy, na górze automatycznie będą się pojawiały aplikacje zoptymalizowane pod tablety. Wszystkie pozostałe, które nie spełniają tego kryterium, będą traktowane przez koncern z Mountain View jako aplikacje smartfonowe.

Android działa już na ponad 70 milionach tabletów. Nic więc dziwnego, że Google poświęca temu segmentowi rynku coraz więcej uwagi.

źródło

Komentarze

 • maxiges

  Jak dla mnie bomba wkońcu coś dla tabletów za to wielki + gla google brakuje im tylko systemu android takiego który by można instalować na wszystkie tablety bez czekania na wersje od producenta np jak masz taba z 64 bit prockiem i jest najnowszy android 7.0 a producent daje max 6.1 to możesz sobie wgrać czystego 7.0 nie wiem czy zrozumieliście ale mi oto b żeby system można było instalować na wszystkich tabletach tak jak windowsa na wszystkich pc

  • Daryjjuszz

   jest przecie CyanogenMod.

   dobrze że wydzielili appki dla tabletów :D
   niektóre smartfonowe smiesznie wyglądają na 10 calowym tabie :D

   PLUS dla Google :D

   • CM – nie zawsze da się zainstalować a jak już da to często część funkcjonalności się tracji – np. 3G czy USB.

  • Też tego nie rozumiem – każdą dystrybucję Linuksa mozna instalowac/aktualizowac bez problemu ale nie Androida.

 • deblob

  Święty czas, że tego dokonali.

 • bob

  Ja bym wolal by w zakladce “Apps” 75% aplikacji nie była grami :) po co jest zakladka “Games” sporo i tak dalej ten syf jest w “Apps”. Da sie to jakos recznie wyfiltrowac?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona