Windows Phone 8.1 może zyskać wsparcie dla ekranów 7- i 10-calowych

Od kilku tygodni mówi się o trwających pracach nad połączeniem systemów Windows Phone i Windows RT. Biorąc pod uwagę pasmo porażek tego drugiego (niewiele ponad 200 000 sprzedanych urządzeń, zaledwie 0,5% udziału w rynku), jest to jedyne słuszne rozwiązanie, które pozwoliłoby Microsoftowi na ograniczenie kosztów, położenie kresu marketingowemu galimatiasowi (wielu klientów nie widzi różnicy między Windows 8 i Windows RT, a nawet Windows Phone) i skupienie się na tym, co najważniejsze: stworzeniu systemu przyjemnego w obsłudze, nowoczesnego, elastycznego. Z najnowszych doniesień wynika, że inżynierowie Microsoftu w pocie czoła ziszczają tę wizję, a owocem fuzji Windows Phone i Windows RT będzie oprogramowanie oparte na tym pierwszym. Według źródeł, na które powołuje się strona Supersite for Windows, nadchodząca aktualizacja dla systemu Windows Phone będzie zawierała wiele funkcji i elementów Windows RT, w tym wsparcie dla ekranów u przekątnych 7″ i 10″. Oznacza to, że Windows Phone stanie się systemem uniwersalnym, podobnie jak iOS i Android, które współpracują zarówno z telefonami komórkowymi, jak i tabletami. Nie ulega wątpliwości, że zmianie ulegnie jego nazwa; w odniesieniu do tabletów cząstka “Phone” jest zwyczajnie nieadekwatna (pamiętacie Androida 2.X i “Informacje o telefonie” w menu ustawień?).

Za planami scalenia Windows Phone i Windows RT może stać niedawne przejęcie Nokii, do której portfolio najprawdopodobniej już wkrótce dołączy telefon komórkowy z 6-calowym ekranem, 10,1-calowy tablet Lumia 2520 (Sirius) oraz – jak sugeruje zaproszenie na imprezę Nokia World w Abu Dhabi wysłane wybranym dziennikarzom – przenośny laptop.

via BGR

Komentarze

 • cypis

  Są nieprzenośne laptopy?

 • neeeexxxxeeet

  Windows Mobile albo WindowsARM by było najbardziej odpowiednie.
  Zresztą sama nazwa Windows jest zupełnie nieadekwatna bo tam żadnych “okien” zbytnio nie ma.

  Nie da też się ukryć, że znowu będzie chaos
  – ale Microsoft sam jest temu winny, bo zamiast od początku pójść tą drogą co szła konkurencja (AND i iOS) to namieszali i teraz muszą naprawiać.
  Nowy szef który przyjdzie (może Elop) powinien połowe kadry menadżerskiej która tak doradzała Balmerowi wywalić.

 • mobile4you

  Wreszcie zmądrzeli.

 • cyc997

  No to w końcu microsoft poszedł po rozum do głowy. Wersja RT nie ma juz prawa bytu, tak jak kiedyś miała wersja CE. Nawigacje juz raczej nie działają pod kontrola Windowsa, skoro można mieć bez opłat licencyjnych androida, który nie narzuca nam z góry hardware. Systemy IVI to tez juz nie jest działka ms. Jedynym słusznym wyjściem jest wiec połączenie obu platform, dając nieszczesnikom, którzy kupili tablet od ms trochę więcej aplikacji, nawet jeśli będą to aplikacje skalowane ze smartfonow, w końcu konkurencja (android, IOS) tez skaluje i ludzie się za bardzo nie skarżą.

 • Karpaj

  Połączenie z WP8 było by super, bo spupularyzowało by jeszcze bardziej wspólną platformę – zwłaszcza że WP8 jest już nieźle rozwinięty.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona