Ważne

Transport Tycoon debiutuje w App Store i Google Play

Transport Tycoon to kultowa już w pewnych kręgach strategia ekonomiczna, której pierwsza wersja ukazała się niemal 20 lat temu na komputerach z systemem MS-DOS. Pozwalała nam ona wcielić się w rolę kierownika imperium transportowego działającego zarówno na lądzie, morzu, jak i w powietrzu. Wysoki poziom rozbudowania i grywalności sprawił, że tytuł ten na stałe znalazł swoje miejsce w sercach wszystkich miłośników gier, w których umiejętność czytania tabelek i wykresów jest dużo ważniejsza od zdolności do szybkiego pociągania za spust.

Jej nowe, mobilne wcielenie, które trafiło niedawno do sprzedaży zarówno w wersji na iOS, jak i Android, zachowuje wszystkie najlepsze cechy oryginału, dodając przy tym kilka własnych udoskonaleń. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy. jest poprawiona szata graficzna, dostosowana do wymagań współczesnego użytkownika ale zachowująca jednocześnie klimat oryginału. Udoskonalono również sztuczną inteligencję odpowiadającą za działania konkurencji. Zwiększono też arsenał pojazdów którymi może dysponować nasza firma. Jest ich teraz aż 150 rodzajów, w tym ultra nowoczesne samoloty i pociągi. Poprawiono też zachowanie otaczającego nas świata, wyposażając go w zmieniające się pory roku oraz nowe rodzaje terenu (co ciekawe, niektóre z 49 scenariuszy wzorowane są na realnych miejscach znajdujących się w Ameryce i Europie). Ostatnią nowością jest oczywiście przemodelowany interface, dostosowany do potrzeb urządzeń z ekranami dotykowymi.

Transport Tycoon jest grą typu premium, co oznacza, że nie znajdziemy w niej żadnych ukrytych mikropłatności. Można ją nabyć w App Store i Google Play za niecałe 25 złotych (5.99 euro).

Komentarze

 • grah

  25zł to dość sporo mając alternatywę w postaci darmowego TTD

  https://play.google.com/store/apps/details?id=org.openttd.sdl

  • MADi

   Który do tego dostępny jest już od 2? lat jak nie więcej….

  • dred

   Fakt, ze 25 zeta to duzo, ale wole zaplacic raz i miec swiety spokoj, niz bawic sie w mikroplatnosci i ostatecznie zabulic 5 razy wiecej.

 • czytnik

  To jest reklamówka bez weryfikacji. Gra ma fatalne sterowanie i grafike z lat 90 bez zmian. Nie dosyc tego tnie na galaxy note 2. Nie polecsm bo w tej chwili to wywalanie pieniedzy. Niech ten badziew poprawią bo dziś to jakaś wersja beta

  • Allerien

   Koledzy, kpicie? Gram już drugi tydzień w darmowego TTD na tablecie i oprócz okazjonalnych trudności z trafieniem w przyciski oraz niepełnej playlisty (w oryginale było więcej muzyki) jestem bardzo zadowolony. Są tylko reklamy w lewym dolnym rogu i tyle, żaden problem. TT jest już abandonware więc ta wersja jest mocno przerobiona w stosunku do oryginału, tzn. ma sporo opcji dla lubiących dłubać w ustawieniach. Nie widzę sensu zakupu wersji płatnej.
   Nich jeszcze ktoś przerobi X-Com i nowe gry mogą się schować.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona