Ważne

Skype dla Androida zaktualizowany o nowy interfejs dla tabletów i wideorozmowy w wyższej rozdzielczości

Skype dla systemu Android nie był dobrą aplikacją. Problemy z obrazem i dźwiękiem, nagłe zawieszanie lub kończenie rozmów, nieintuicyjny interfejs oraz brak kompatybilności z wieloma urządzeniami to bolączki, z którymi na co dzień zmagali się jego użytkowcy. Jednakże ostatnimi czasy autorzy programu obudzili się i zaczęli naprawiać najbardziej rażące błędy. Z aktualizacji na aktualizację Skype na Androida stawał się stabilniejszy i bardziej niezawodny, a wśród licznych poprawek trafiła się jedna czy dwie nowe funkcje. Kilka godzin temu w sklepie Google Play pojawiła się najnowsza i jedna z najważniejszych wersji aplikacji. Na liście wprowadzonych zmian znalazł się nowy, przeprojektowany interfejs dla tabletów internetowych i możliwość nawiązywania połączeń z wideo o rozdzielczości czterokrotnie wyższej niż dotychczas.

Nowy interfejs został skonstruowany z myślą o pokreśleniu tego, co najważniejsze – rozmów. Każde okno kontaktu zostało wzbogacone o widok ostatnich połączeń i czatów. Aplikacja zyskała przyjemny, minimalistyczny wygląd, który uprzyjemnia korzystanie i wpływa na intuicyjność. Bez wątpienia jest to zmiana na lepsze. Właściciele smartfonów i tabletów docenią także drugą z nowalii: wideorozmowy w wysokiej rozdzielczości. Dzięki optymalizacji i podwyższeniu liczby klatek na sekundę, znacząco zyskały one na płynności. Choć jakość obrazu jest zależna od przepustowości łącza, poprawę powinni dostrzec wszyscy użytkownicy.

Skype 4.4 dla Androida czeka na Was w Google Play. Dajcie znać, co o nim sądzicie!

via Android Police

Komentarze

 • Michał

  I teraz powinni zablokować Skypa dla androida, za to co Google robi z Youtube na WP

  • Arur

   Zgadzam sie w 100% oko za oko…

   Jestem użytkowniem androida żeby nie bylo hejtowania

  • niconozomu

   A niech blokują. I tak odkąd MS przejął Skype to jest nie zdatny do użytku na Androidzie. I żaden nowy interfejs już im nie pomoże.

 • SuperNova

  Ciekawe że ja jakoś z powodzeniem korzystam z skype na androidzie. Na dodatek loguje się przez konto MS!

 • bin

  W sumie mam skype zainstalowany, ale nie pamietam kiedy go uruchamialem, jedyne osoby ktore moga uzywac kamerki do rozmowy, maja androida i korzystamy z hangouts

 • Bastekrk

  Super aktualizacja do tego stopnia że na tablecie cisza na głośniki, dopiero po podłączeniu słuchawek słyszę co jest grane i z tego co mi wiadomo dużo ludzi ma ten sam problem.

 • PtakOnline

  Sprawa jest prosta, aktualizacja na plus, ale dlaczego muszę teraz klikać na przycisk obok okienka wiadomości zamiast normalnego “enteru” ?

 • ju

  Brak sygnału wybierania a po połączeniu odbiorca słyszy tylko szum. W ustawieniach nie ma nic do sprawdzenia dźwięku jak np w komputerowej wersji skype. Jest na to jakaś rada?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona