Ważne

RCA Internet Music System – miniwieża z wbudowanym tabletem

Osoby chcące wykorzystywać tablet jako domową “szafę grającą” mają dziś do wyboru całkiem bogatą paletę rozwiązań. W sklepach nie brakuje bowiem wszelkiej maści stacji dokujących zaprojektowanych właśnie pod tym kątem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by najzwyczajniej podłączyć tablet do posiadanej już przez nas wieży (tradycyjnie kablem lub np. przez transmiter FM).  W ostateczności wystarczy zaopatrzyć się po prostu w zestaw nieco lepszych głośników.

RCA Internet Music System wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań tym, że podchodzi do tematu od zupełnie innej strony. Nie jest to bowiem akcesorium dedykowane urządzeniom mobilnym, tylko sprzęt grający z wbudowanym własnym 7-calowym tabletem, który stanowi również panel kontrolny Miniwieży. Cały zestaw pozwala nam odtwarzać muzykę poprzez streaming (Bluetooth, WiFi) wejście liniowe lub wbudowany odtwarzacz CD. Użytkownik będzie miał również możliwość przesyłania obrazu do telewizora za pomocą złącza HDMI. Niestety, o parametrach samego tabletu wiadomo na razie tyle, że będzie to dwurdzeniowiec działający pod kontrolą bliżej nieokreślonej wersji Android Jelly Bean.

Niewiele wiadomo również o dacie premiery i cenie tego urządzenia. Producent ogłosił tylko, że na samym początku produkt ten będzie można nabyć jedynie w sieci marketów Walmart. Plotki głoszą, że cena wynosić będzie 178 dolarów.

Komentarze

 • bo1

  zamysł dobry,-wyswietlacz/tablet/ekran troche za duzy ale takie sa pewnie najtańsze.

 • ck

  przerost formy nad treścią

 • Lepsza byłaby apka na dowolny tablet a sama wieża podłączona do netu + możliwość odgrywania plików audio z dysków sieciowych.

  • evolucja

   no to przecież będzie tak jak mówisz + jednocześnie milion innych możliwości.

   • To chyba nie skumałem przekazu – wydawało mi się, że jest tu dedykowany tablet do podłączenia.

 • misiek

  Sonos lepszy jes :)

 • cyc997

  Z jednej strony fajna sprawa bo mamy dostęp do aplikacji strumieniujacych muzykę, radia intetnetowego i jeszcze paru rzeczy. Z drudiej jednak strony uzyskam ten sam efekt podpinając smartfon lub tablet, a zaoszczędzone pieniądze można dołożyć do lepszych głośników lub amplitunera. Mam mieszane uczucia odnośnie takich koncepcji, no ale płyty tez juz wychodzą z użycia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona