Ważne

Koszt produkcji Samsunga Galaxy Note 3 to 232 dolary

Z serii: ciekawostki.

Samsung Galaxy Note 3 to trzeci już tabletofon koreańskiego Samsunga. Z każdą kolejną generacją mamy do czynienia z coraz ciekawszymi parametrami i większymi możliwościami, związanymi choćby z rysikiem S Pen. Głośno jednak nigdy nie mówi się o koszcie produkcji takowego urządzenia. Jako że sprzęt został rozebrany i prześwietlony, informacje te wyszły na jaw.

Wynika z nich, że za produkcję Galaxy Note 3 Samsung musi zapłacić 232 dolary. Jest to koszt wszystkich komponentów, w tym panelu Super AMOLED, digitizera Wacoma, 3GB LPDDR3 RAM, układowi Qualcomm Snapragon 800, itp. Ceny poszczególnych części użytych do produkcji modelu znajdziecie poniżej:

Części do Galaxy Note 3 kosztują 232 dolary Części do Galaxy Note 3 kosztują 232 dolary

Zaraz na pewno podniosą się głosy dlaczego w takim razie Galaxy Note 3 kosztuje 600 dolarów, skoro jego wyprodukowanie jest prawie trzy razy tańsze. Pamiętajmy, że do kosztów komponentów dochodzą jeszcze inne koszta poniesione przez koreańską firmę: dystrybucja, magazynowanie, marketing i inne. A jeszcze na tym wszystkim trzeba zarobić… Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko sprzęt ten mógłby być tańszy.

Samsung Galaxy Note 3 w Polsce kosztuje 2999 złotych.

źródło, źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona