Ważne
Wiko VIEW

Sharp Mebius Pad: pierwszy tablet z Windows 8 z ekranem 10,1″ 2560 x 1600

Sharp Mebius Pad

Sharp jest jednym z tych producentów, których mobilnych produktów – przynajmniej w oficjalnej dystrybucji – w Polsce nie uświadczymy (nie mówię o telewizorach). A szkoda, bo niektóre urządzenia w portfolio ma bardzo interesujące. Jak jest z najnowszym tabletem zaprezentowanym podczas japońskich targów CEATEC? Spójrzmy na model Sharp Mebius Pad.

Urządzenie, co trzeba wspomnieć na początku, jest pierwszym tabletem firmy, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Co więcej, jest również pierwszym z tą platformą, wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Ten w dodatku wykonany został w technologii IGZO, która znana jest przede wszystkim z ograniczonego poboru energii, co równa się z dłuższym czasem pracy akumulatora. Sprzęt działa dzięki czterordzeniowej jednostce centralnej w postaci Intel Atom Z3700 i opcjonalnie oferuje LTE.

Sharp Mebius Pad, jak przystało na japoński sprzęt, posiada nie tylko ciekawe komponenty, ale również zabezpieczenia praktyczne w postaci odporności obudowy. I tak, urządzenie jest odporne zarówno na wodę, jak i kurz (potwierdzone certyfikatami: IPX5, IPX7, IP5X).

Tablet Mebius Pad powinien trafić na półki sklepowe w Japonii na początku 2014 roku. Cena nie została ujawniona.

źródło

Komentarze

 • jAcEk

  Szefowa, jedna 3 za dużo w nazwie procka

 • Bee!

  Bardzo cieszę się, że w Japonii będzie w sprzedaży, oczekiwałbym również, od redakcji, informacji o obniżkach cen w Bangladeszu i premier rynkowych na Malediwach.

  • Trool

   hahahaha

  • bo1

   Tak serio Człowieku uważasz że nie warto orientować się w nowościach rynkowych ‘choćby na razie nie osiągalnych u nas ? Hmm.trudno to komentować ,tym bardziej że dotyczy firmowego sprzętu a nie najnowszego tabletu z np.Rumunii ( a był tu kiedyś taki :). )

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona