Ważne

Quickoffice ze wsparciem Google Drive za darmo na Androida i iOS

Quickoffice za darmo na Androida i iOS

Na brak aplikacji biurowych, zarówno na Androida, jak i iOS, nie możemy narzekać. Jednym z bardziej popularnych programów jest Quickoffice, przejęty przez Google w zeszłym roku. Przez to właśnie do działania wymaga od nas konta Google, co ma plus w postaci możliwości synchronizacji dokumentów w chmurze Google Drive, dzięki czemu są one dostępne na każdym sprzęcie, z którego korzystamy. Aplikacja do wczoraj była płatna 15 dolarów (za darmo wyłącznie dla użytkowników biznesowych). Od dziś każdy użytkownik sprzętu z Androidem i iOS może korzystać z niej bezpłatnie.

Quickoffice jest aplikacją biurową, pozwalającą na tworzenie dokumentów z pakietu MS Office: Word, Excel i PowerPoint oraz otwieranie plików PDF. Wielką zaletą programu jest synchronizacja z Google Drive, która sprawia, że tworzone dokumenty możemy zapisać w chmurze i po chwili edytować je na innym urządzeniu, na którym korzystamy z tego samego konta Google. Dodatkowo możemy dzielić się plikami z innymi użytkownikami, a także edytować i otwierać udostępnione nam dokumenty. Dodatkowo, każdy, kto pobierze Quickoffice do 26 września, otrzyma 10GB miejsca w chmurze Google Drive na dwa lata.

Na ostatniej konferencji firma Apple poinformowała, że jej pakiet aplikacji (Pages, Numbers, Keynote, iMovie i iPhoto) będzie dostępny za darmo dla użytkowników, którzy zakupią nowy sprzęt – począwszy od smartfonów iPhone 5C i iPhone 5S (każda osobno kosztuje 10 dolarów). Nic więc dziwnego, że gigant Google postanowił iść w tym samym kierunku i udostępnić swoją flagową aplikację za darmo.

Aplikacja Quickoffice dostępna jest za darmo na Androida oraz iOS.

Quickoffice za darmo na Androida i iOS Quickoffice za darmo na Androida i iOS Quickoffice za darmo na Androida i iOS Quickoffice za darmo na Androida i iOS Quickoffice za darmo na Androida i iOS

źródło

Komentarze

 • mały kazio

  Ta integracja to chyba jakaś pomyłka.
  Dokumenty z dysku Google da się tylko podglądać jako PDF?

  • Tak, tylko podglądać, edytować się nie da.

   • aix

    Jeszcze brak ODF.

 • Pablo

  Czy aplikacja dostepna jest na polskim appstorze?

  • maxpace133

   Tak, na iPhona jest

 • m2marek

  Dokumenty PDF głównie służą do tego, by się nie dało ich edytować i pozostały takimi jak je stworzono. Do tworzenia i częściowej edycji są specjalistyczne programy.
  Ograniczeniem niestety jest to, że pozbawiono możliwości otwierania dokumentów z innej chmury niż “guglowskiej” – widać chcą mieć monopol na wiedzę o nas.

  • mały kazio

   PDF tak, ale jak program pobiera mi arkusz kalkulacyjny z dysku Google i wyświetla jako PDF to już jest mało logiczne.
   Integracja działa tylko w jedną stronę czyli otwarty np z załącznika w mailu dokument MS Office można zapisać na dysku Google.

 • mee_jing

  Pobrałem, dupy nie urywa, no i nie odnotowałem tych 10GB na +.

  • maxpace133

   Ja odnotowałem
   https://www.google.com/settings/account
   U mnie na 4 podpunkcie jest 0GB wykorzystane z 15GB

   • niconozomu

    15 GB to Google daje standardowo podczas zakładania konta…

    • maxpace133

     Pól oku temu zakładając konto dawali tylko 5.
     Widać zmieniają się na lepsze/

  • Jack

   @mee_jing; kultura na wysokim poziomie. Kiepscy mają gdzie indziej swój portal.

  • niconozomu

   Dostałem po 30 dniach te 10GB, mam teraz 25 GB.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona