Touchfire: nietypowa klawiatura dla iPada Mini - Tabletowo.pl

Touchfire: nietypowa klawiatura dla iPada Mini

Tabletowo.pl Touchfire: nietypowa klawiatura dla iPada Mini Akcesoria Nowości

Klawiatura Touchfire zadebiutowała na rynku pod koniec 2011 roku, w wersji na pełnowymiarowe tablety firmy Apple. Cały projekt opierał się na genialnym w swej prostocie pomyśle zastąpienia drogich zewnętrznych klawiatur prostymi nakładkami na ekran iPada. Dzięki temu użytkownik otrzymał możliwość pisania za pomocą fizycznych klawiszy bez konieczności martwienia się o łączność czy zasilanie dodatkowego akcesorium. Wczoraj w serwisie Kickstarter zadebiutował zaś projekt klawiatury Touchfire w wersji dla iPada Mini.

Tym razem projektanci musieli się jednak postarać nieco bardziej. O ile duża przekątna ekranu iPada pozwala na dość wygodne korzystanie z umieszczonej na nim nakładki, o tyle w przypadku wersji Mini zwiększone zagęszczenie wirtualnych klawiszy utrudnia nieco tą sztukę. Autorzy projektu zmniejszyli więc nieco środkowe kolumny, poszerzając przy tym te znajdujące się po bokach. Efektem są klawisze które co prawda odbiegają nieco od tego co widzimy na ekranie, ale za to sprawiają, że pisanie staje się dużo wygodniejsze. Drugą przeszkodą okazały się popularne obecnie etui dla iPada Mini, z których większość okazała się przeszkadzać nieco w instalacji i użytkowaniu Touchfire (nowa wersja, podobnie jak poprzedniczka trzyma się tabletu za pomocą magnesów). Twórcy projektu postanowili więc zaprojektować własne etui, przystosowane do pracy z ich akcesorium. Przypomina ono popularne Smart Case, jednak składa się z czterech paneli, co nie tylko pozwala na zwinięcie jej razem z klawiaturą, ale też daje nam nowe warianty ułożenia tabletu.

Niestety, obecnie jedyną opcją na zakup tego akcesorium jest wsparcie projektu w serwisie Kickstarter kwotą 45 dolarów (+10 za przesyłkę). Za wpłatę tej wysokości otrzymamy zestaw składający się z klawiatury i etui. Nie wiadomo jeszcze czy gdy akcesoria trafią już do normalnej sprzedaży (a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem stanie się to już w listopadzie) będzie można nabyć je oddzielnie. Osoby zainteresowane Touchfire w wersji dla iPada mogą zamówić ją na oficjalnej stronie producenta.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona