Nowy Nexus 10 jednak od Asusa?

Asus stworzy nowego Nexus 10?

Smartfony z serii Nexus tworzone są przez różnych producentów. 7-calowy tablet Nexus, zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji, powstał przy współpracy z Asusem. Z kolei Nexus 10 pierwszej generacji wyszedł spod skrzydeł Samsunga. Dotychczas wiele wskazywało na to, że jego następca również będzie wyprodukowany przez Samsunga (podobno potwierdził to nawet sam Sundar Pichai). Okazuje się jednak, że istnieją przesłanki sugerujące innego producenta. Asusa. I to kolejny już raz.

Najnowsze spekulacje pochodzą z wewnętrznego systemu brytyjskiego sklepu PC World, w którym to urządzenie pojawiło się pod nazwą “Google ASUS Nexus 10”. Zaraz obok widnieje tylko jeden szczegół w postaci ceny produktu – 349 funtów (prawdopodobnie mowa o wersji 32GB). Nie wiadomo jednak na ile informacje te są prawdziwe i czy nie zostały specjalnie spreparowane.

Wiele wskazuje na to, że nowego Nexusa 10 poznamy w przyszłym miesiącu, a na rynku zadebiutuje do końca roku. Dokładniej mówi się o gorącym okresie, jakim są oczywiście grudniowe święta. Którykolwiek z producentów będzie odpowiedzialny za jego produkcję, z pewnością jest na co czekać. Ciekawe czym tym razem zaskoczy nas Nexus 10 (przypomnę, że pierwszy Nexus 10 był pierwszym tabletem z ekranem 10,1″ 2560 x 1600 pikseli). Jeśli faktycznie Asus będzie maczał w tym palce, możemy się spodziewać możliwości podpięcia klawiatury w postaci stacji dokującej.

źródło

Komentarze

 • figaros

  Dzięki Bogu że nie od LG

 • Post Mortem (Uk,ROI) ipad

  tylko ze mowa o nexus 10 czyli tablecie ,no i dobrze bo asus bardzo konkurencyjna jakosc ostatnio prezentuje.Mialaby by to sens scalenie produkcji tabletow u jednego producenta.

 • gosc

  Zeby tylko bylo LTE i wysoka rozdzielczosc. I zeby sie nie zacinal ;)

 • bin

  Fakt faktem od dawna oczekiwana druga wersja n10 ma miec 4 core cpu, myslalem ze to nowy exynos ale jednak bedzie inaczej, co prawda n10 jest niezlym tabletem, jednak opinie i recenzje wskazuja ze przy tej rozdzielczosci ma delikatne lagi na dwurdzeniowym procesorze

 • i może ten nowy tablet będzie dostępny bez problemu w Polsce

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona