Ważne

Nowy Nexus 10 jednak od Asusa?

Asus stworzy nowego Nexus 10?

Smartfony z serii Nexus tworzone są przez różnych producentów. 7-calowy tablet Nexus, zarówno pierwszej, jak i drugiej generacji, powstał przy współpracy z Asusem. Z kolei Nexus 10 pierwszej generacji wyszedł spod skrzydeł Samsunga. Dotychczas wiele wskazywało na to, że jego następca również będzie wyprodukowany przez Samsunga (podobno potwierdził to nawet sam Sundar Pichai). Okazuje się jednak, że istnieją przesłanki sugerujące innego producenta. Asusa. I to kolejny już raz.

Najnowsze spekulacje pochodzą z wewnętrznego systemu brytyjskiego sklepu PC World, w którym to urządzenie pojawiło się pod nazwą „Google ASUS Nexus 10”. Zaraz obok widnieje tylko jeden szczegół w postaci ceny produktu – 349 funtów (prawdopodobnie mowa o wersji 32GB). Nie wiadomo jednak na ile informacje te są prawdziwe i czy nie zostały specjalnie spreparowane.

Wiele wskazuje na to, że nowego Nexusa 10 poznamy w przyszłym miesiącu, a na rynku zadebiutuje do końca roku. Dokładniej mówi się o gorącym okresie, jakim są oczywiście grudniowe święta. Którykolwiek z producentów będzie odpowiedzialny za jego produkcję, z pewnością jest na co czekać. Ciekawe czym tym razem zaskoczy nas Nexus 10 (przypomnę, że pierwszy Nexus 10 był pierwszym tabletem z ekranem 10,1″ 2560 x 1600 pikseli). Jeśli faktycznie Asus będzie maczał w tym palce, możemy się spodziewać możliwości podpięcia klawiatury w postaci stacji dokującej.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona