Ważne

Na sprzęt Apple przez 3G pobierzemy aplikacje do 100MB

Apple zwiększa rozmiar pobieranych aplikacji przez 3G do 100MB

Wczoraj wieczorem firma Apple udostępniła najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego – iOS 7 (podobno smartfony iPhone działają szybciej, a iPady nieco mulą – możecie coś sami powiedzieć na ten temat?). Jedną z nowości, które w niej zagościły, jest zwiększenie rozmiaru pobieranych aplikacji przez 3G.

Im bardziej rozwija się sieć komórkowa na świecie, tym bardziej na rękę idzie nam Apple. Początkowo przez 3G mogliśmy pobierać programy, których waga nie przekraczała 20MB. Limit ten został zwiększony dopiero w 2012 roku przy premierze iPada trzeciej generacji i iOS 5.1. Aktualnie rozmiar został zwiększony do 100MB.

Większe pliki pobierzemy wyłącznie korzystając z WiFi.

źródło, źródło

Komentarze

 • Luki

  Wczoraj w nocy zainstalowany ios7 – ipad mini – działa moim zdaniem szybciej i to znacznie :) Nie wiem jak u Was :)

  • Ja jeszcze nie miałam okazji zaktualizować i nieco się z tym ociągam – cukierkowy interfejs mnie nie przekonuje… ;)

   Jak ogólnie wrażenia?

   • Luki

    Moim zdaniem genialne – wcale przyznam nie ma takiej cukierkowości – przynajmniej ja tego tak nie odbieram – jak to się mówiło ostatnio. Kolory są delikatne, pasują do całości. Generalnie całość pod względem designu zasługuje na 5-tkę – a mówi to grafik z zawodu :) Styl minimalistyczny, wydaje się bardziej dynamiczny i “lekki’ :) Wszystko funkcjonuje prawidłowo, szybciej, z większą “lekkością” :)

 • Mario

  Mam Ipad 4 zainstalowalem dzisiaj ios7 i mylił na początku ale uruchomienie ponownie tabletu pomogło :-) teraz śmiga. Siri i belka górna i dolna są świetne. A reszta jest ok. Tylko brak mi starego wyglądu kalendarza. A wielowatkowosc poprawiona i wyłączanie aplikacji jest bardzo dobrze rozwiązane.

 • Marcin “Azawakh ” Wojciechowski

  Dziś zaktualizowałem i jeszcze nie miałem okazji dłużej swojego iPada potestować. Póki co na plus zaliczamy centrum zarządzania tabletem. Tego brakowało od samego początku iOS. Cukrowy interfejs średnio mi się podoba i trzeba się do niego przyzwyczaić.

 • PW

  Ach co za łaska spłynęła na użytkowników sprzętu firmy Apple :) a jak mają ochotę pobrać większą aplikację niż 100 mb przez 3G? Czy nie wystarczy komunikat w stylu “uwaga, chcesz pobrać dużo danych”?

  • Arrczi

   Jakiś problem? :)

  • Luki

   Oj, zaczyna się znów “walka” iOS vs Android – heh, ciekawe co znów powymyślacie ;)

  • ktoś

   nie ma systemów doskonałych :) ważniejsza płynność to ipad ważniejszy brak ograniczeń tylko andek jakby połączyć te dwa systemy to wtedy otrzymalibyśmy system idealny – z płynnością i bez ograniczeń , a może z ograniczeniami i niestabilny ? ;)

 • lemink

  brak slotu sd card, teraz limit po 3g do 100 mb po prostu jestem przeszczesliwy z nowego os a dziekujemy ;)

 • Luki

  Są plusy i są minusy – jak w każdym OS-ie i u kadego producenta sprzętu. Nie ma idealnych rozwiązań…na razie ;)

  • Post Mortem (Uk,ROI) ipad

   Tym bardziej ze nowy system od Apple to stary z drobnymi zmianami.

   Nowy system to praca conajmniej 2-3lat plus testy ,a to nic innego jak PR!

   Nie dziekuje wole miec zawsze mozliwosc zrobienia JB na jednym z urzadzen.

 • Luki

  A – nie broniąc Appla oczywiście – Android to nie stara wersja ze zmianami? :)

 • md

  iPad3 z iOS7 działa fatalnie. Choć niewielkie to od razu zauważalne spowolnienie urządzenia i mnóstwo drobnych błędów. Począwszy od tego że AppStore raz pokazuje a raz nie liczbę nieuaktualnionych aplikacji (przy wyłączonym trybie autoaktualizacji), przez zawieszanie się i wyłączanie urządzenia podczas przeglądania multitaskingu, po zacinanie się efektu paralaksy na tapecie nie wspominając już o próbie zmiany samej tapety na obrazek znajdujący się w galerii – katorga. Nie przypuszczałem również że nowy widok folderów (z 9-cioma aplikacjami a nie ze wszystkimi w danym folderze) będzie tak irytujący. iOS7 po wyjściu z aplikacji uruchamianej z folderu, przenosi nas ponownie do otwartego folderu co zmusiło mnie do przeniesienia często używanych “folderowych” aplikacji na ekran początkowy lub na “belkę”. Co mnie podkusiło żeby ściągać wersje 7.0 :(

 • elmak

  md ja z ios7 na moim ipadzie 3 gen jestem zadowolony i nie zauważyłem takich strasznych rzeczy które opisujesz. Nic nie zamula nic się nie psuje belka górna i dola to świetna sprawa.

  “iOS7 po wyjściu z aplikacji uruchamianej z folderu, przenosi nas ponownie do otwartego folderu co zmusiło mnie do przeniesienia często używanych „folderowych” aplikacji na ekran początkowy lub na „belkę” z tego co jeszcze z wczoraj kojaże ios 6 też tak się zachowywał. Muszę Ci przyznać jednak że foldery wyglądają fatalnie.

  • Post Mortem (Uk,ROI) ipad

   a moze jestes inny:)

   ja nie dziekuje ,niech inni czkawke maja tym bardziej ze JB na nowego iOS jeszcze nie ma.Slowem-nie warto!

 • Pe

  U mnie na iPadzie 2 śmiga całkiem sprawnie, po instalacji miałem wrażenie, że musiał się chwilę “dotrzeć” a teraz nie widzę różnicy między starszą wersją systemu. Ios 7 wydaje się nawet szybszy :)

  Ciekawe, że sam nie wiem czy nowy wygląd systemu mi się bardziej czy mniej podba. Ikona i same notatki są tragiczne z wyglądu, cała reszta nie wiem. Stare ikony wyglądają niespójnie, jak to zmienią (co już się dzieje) to będzie ok. Sam nowy os rewulucją nie jest, poprawili funkcjonalność no i zmiana wyglądu.

 • Janek_pl

  Na moim IPadzie mini czasami zauważam przycinki :(

  • Luki

   A w których momentach widzisz przycinki? Ja cały czas testuje i nie zauważyłem zupełnie nic takiego :)

 • Mario

  Po zainstalowaniu nieraz zaczyna mulić system ale wystarczy wyłączyć go na minutę i włĄczyć i zaczyna smigacć. Ps. Wystarczy tylko raz później nic nie muli.

 • ja

  nie dziala mi wi-fi..;/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona