Ważne

Structure Sensor – skaner 3D dla iPada

Skanery przestrzenne, zwane popularnie skanerami 3D, to urządzenia zdolne do zmierzenia dokładnych wymiarów i kształtów wybranego obiektu a następnie zapisania ich w formie cyfrowej. Chociaż takie rzeczy jeszcze niedawno były domeną powieści fantastycznonaukowych (podobnie zresztą jak drukarki 3D czy nawet tablety), dziś już powoli trafiają pod przysłowiowe strzechy.

Jednym z tego typu urządzeń jest właśnie Structure Sensor, projekt, który zadebiutował niedawno w serwisie Kickstarter, gdzie udało mu się zebrać wymaganą kwotę 100000 dolarów w ledwie 3,5 godziny. Jest to niewielkie urządzenie przystosowane domyślnie do współpracy z tabletami firmy Apple, chociaż jego twórcy zachęcają do eksperymentów z innymi platformami. Akcesorium zdolne jest do “skanowania” przedmiotów znajdujących się w odległości od 40 cm do 3,5 metra. Dzięki wbudowanej baterii pozwalającej na 4 godziny pracy, urządzenie nie zużywa akumulatora naszego tabletu. W dniu premiery Structure Sensor posiadać będzie cztery współpracujące z nim aplikacje Demo. Pierwsze dwie: Object Scanner i Room Capture, pozwolą nam na skanowanie pojedynczych obiektów lub całych pomieszczeń. Pozostałe dwie aplikacje stanowić będą przykład zastosowań technologii skanowania przestrzennego w tak zwanej rzeczywistości rozszerzonej, pokazując rozmaite obiekty wirtualne reagujące w czasie rzeczywistym na obiekty istniejące realnie (czyli np. wirtualna piłka odbijająca się od prawdziwej ściany). Twórcy pokładają jednak wielkie nadzieje w środowisku niezależnych deweloperów, dlatego też do każdego egzemplarza dołączone będzie SDK.

Aktualnie jedynym sposobem na zamówienie Structure Sensor jest wsparcie projektu na platformie Kickstarter kwotą 329 dolarów. Gdy urządzenie trafi do normalnej sprzedaży jego cena wzrośnie o 20 dolarów.

Komentarze

 • TheMatrixan16
 • x

  Żadna nowość:
  www_tabletowo_pl/2013/03/14/promocja-nexus-7-16gb-za-799-zlotych/
  Odnowiony nie znaczy nowy…

 • mały kazio

  Oferty w outlecie Asusa pojawiają się co jakiś czas i raczej nie ma się czym podniecać.
  Jest dzisiaj, będzie znowu za jakiś czas.

  A opisywany skaner to faktycznie fajny pomysł.

  • x

   Skaner super, pewnie do czasu oficjalnego wyjścia urządzenia na rynek będzie już możliwość podłączenia do PC lub Androida, w sumie to taki Kinect Mini, tylko z ceną trochę przesadzili… pewnie doszli do wniosku że pójdą w kierunku iPada bo tam łatwiej zaszaleć z ceną, a ludzie i tak kupią ;)

 • elmak

  Tylko że takie skanery są już od dawna używane w studiach zajmujących się animacjami do filmów czy bajek, więc tak naprawdę żadna to nowość być może nowe wykorzystanie.

 • kinectomaniac

  Znalazłem ciekawy programik:
  http://www.skanery3d.eu/kinect-skaner-3d każdy może w domu się pobawić skanerem 3D. Do testów program chyba darmowy. Wczoraj ściągnąłem i nie miałem czasu się jeszcze pobawić.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona