Ważne

LG planuje 6,4-calowy tabletofon z Androidem 4.4 KitKat

Mianem tabletofonów określamy nie tylko urządzenia wyposażone w ekrany o przekątnej 5″, ale także 5,3″, 5,5″, 6″, 6,3″, 7″, a nawet 8″. Każdy szanujący się producent elektroniki ma w swojej ofercie przynajmniej jeden tego typu sprzęt, a prekursorzy i pasjonaci tego prężnie rozwijającego się segmentu mogą pochwalić się dwoma lub trzema modelami. LG jest jednym z tych, którzy wierzą w potencjał tabletofonów; w jego ofercie są dwie generacje smartfonów Vu, a po sieci krążą plotki o trzecim przedstawicielu serii. Jednakże to nie koniec ambicji LG. Z najnowszych doniesień wynika, że koreański koncern rozpoczął prace nad 6,4-calowym urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu Android 4.4. KitKat.

Oprócz ogromnego, 6,4-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i najnowszej wersji Androida, nadchodzący supersmartfon LG będzie mógł pochwalić się czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 3GB RAM oraz aparatem fotograficznym 8 Mpix. To specyfikacja, jaką może pochwalić się zaprezentowany na wrześniowych targach IFA w Berlinie Samsung Galaxy Note 3. Podobne możliwości ma mieć HTC One Max, a także 5-calowy LG Nexus 5. Nie ulega wątpliwości, że tabletofon LG będzie sprzętem z najwyższej półki i stanie w szranki z najnowocześniejszymi, najszybszymi, a także największymi urządzeniami na rynku.

Biorąc pod uwagę fakt, że tabletofon ma pracować w oparciu o system Android 4.4 KitKat, jego premiera nastąpi nie wcześniej niż pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Zaplanowane na styczeń targi CES w Las Vegas lub marcowe Mobile World Congress w Barcelonie to dobre okazje, nie sądzicie?

via Digital Trends

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona