Ważne

Konta użytkowników w drodze na tablety Samsunga

Co sądzicie o kontach użytkownika na tablecie internetowym? To wyjątkowo przydatna funkcja, która zadebiutowała w Androidzie 4.2 Jelly Bean i została udoskonalona w niedawno udostępnionym Androidzie 4.3. Dzięki możliwości utworzenia kilku kont użytkownika, z urządzenia może korzystać kilka osób bez obawy, że pozostali uzyskają dostęp do prywatnych danych i ustawień. Z jakiegoś powodu tę funkcję usunięto w oprogramowaniu, w które wyposażane są tablety z serii Samsung Galaxy Tab. Przyczyna może tkwić w konflikcie z nakładką graficzną TouchWiz lub innymi modyfikacjami systemu operacyjnego. Jednakże już wkrótce może się to zmienić.

Jak donosi serwis SamMobile, właściciele tabletów Samsung Galaxy Tab 3 8.0 oraz Galaxy Tab 3 10.1 otrzymają aktualizację oprogramowania, w której zostanie dodane wsparcie dla kont użytkowników. Z załączonych zrzutów ekranu wynika, że każdy z użytkowników będzie mógł skonfigurować urządzenie tak, jakby dopiero wyjął je z pudełka. Jeżeli nadchodząca aktualizacja będzie zawierać nowości z Androida 4.3, obsługa konta zostanie uzupełniona przez zestaw ustawień dla rodziców chcących udostępnić tablet dziecku. Opiekunowie będą mogli zablokować dostęp do poszczególnych funkcji lub sklepu z aplikacji (a tym samym wyeliminować niebezpieczeństwo nieświadomych i niechcianych zakupów). Nie wiadomo, kiedy nowa wersja systemu operacyjnego zawita na Galaxy Taby 3 8.0 i 10.1 oraz czy konta użytkowników kiedykolwiek pojawią się na pozostałych urządzeniach Samsunga. Będziemy informować Was na bieżąco.

Tymczasem, w świetle powyższych rewelacji, warto odświeżyć sobie specyfikację tabletów Galaxy Tab 3 8.0 i Galaxy Tab 3 10.1. Mniejszy z nich został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1,5 GB RAM oraz aparat 5 Mpix. Jego większy brat może pochwalić się wyświetlaczem o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 1GB RAM, aparatem 3 Mpix, kamerą do wideorozmów 1,3 Mpix oraz wydajną baterią 6800 mAh.

via SamMobile

Komentarze

 • misio

  Powinni dać tą użyteczną i poprawiącą bezpieczeństwo funkcję, wszystkim swoim tabletom.
  Osobiście czekam (pewnie naiwnie) na update dla modeli GT-P6200 jak i GT-P7320.
  Ważne, że coś w tej kwestii się w końcu ruszyło :)

 • Konta w Linuksie były od początku więc nie wiem czemu nie ma ich w użyciu w Androidzie.

 • zarowka

  Zarabiaj_na_Androidzie od początku czego ? i nie ma co upraszczać ze android to linux

  • Od początku istnienia Linuksa.
   .
   Pomijam tu pierwszą dystrybucję MLL albo MCC – nie pamietam dokładnie nazwy – biega mi o tę na 11 dyskietkach HD z make-world, bo jej nie uzywałem i tam być może było inaczej – ale od czasów zaraz po niej czyli pierwszego Slacka/Debiana i co tam kto jeszcze chce były konta użytkownika.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona