Ważne

iPad Mini jako iPhone 5S w sondzie ulicznej

ipad mini

Firma Apple znana jest z tego, że co rok wypuszcza nową, ulepszoną wersję swojego telefonu iPhone. I chociaż z jednej strony nie da się ukryć, że na papierze każdy kolejny różni się dość zauważalnie od swojego poprzednika, to jednak większość osób nie potrafiła by na pierwszy rzut oka odróżnić od siebie poszczególnych modeli.

Z takiego właśnie założenia wyszedł Jimmy Kimmel, amerykański komik i prowadzący programów telewizyjnych, który postanowił przeprowadzić krótką sondę uliczną mającą na celu sprawdzenie, czy przypadkowi przechodnie wiedzą jak wygląda nowy iPhone 5S. Niezwykłość sondy polegała na tym, że zamiast nowego telefonu jej uczestnikom pokazywano tablet iPad Mini. Chociaż wydawać by się mogło, że model ten jest już dobrze znany, zwłaszcza za oceanem, to jednak okazało się, że całkiem sporo osób dało się nabrać na prowokację komika. Co więcej, niektóre z nich z radością przyznały, iż “nowy iPhone” jest nie tylko mniejszy i lżejszy od poprzednika, ale też działa dużo szybciej i ma więcej funkcji (w tym rewolucyjne click-it-lick-it).

Oczywiście nie da się ukryć, że cały zapis sondy został zmontowany tak, by pokazać jedynie te najdziwniejsze reakcje przechodniów. Całość jednak pokazuje, w pewien pokrętny sposób, jak ważna jest w dzisiejszych czasach siła marki, i jak jedno proste logo (i kamera wycelowana w twarz) wystarczy, by nagle zachwycić się jakimś absolutnie niepraktycznym rozwiązaniem.

http://youtu.be/oprUI6nupfc

Komentarze

 • s

  2:12 ]:)

 • kriswolf

  Frajerzy łykają wszystko.

 • Arrczi

  To pokazuje, że nawet w USA nie wszystkich stać na APPLE. Wmawiają Nam, że tam jest raj, a My mieszkamy na zielonej wyspie. Prawda jest brutalna! Szczaw i mirabelki!

  • Bartek

   Stać zdecydowaną większość. Tylko, że między nimi, a nami jest taka różnica, że oni idą do operatora, wybierają smartfona, płacą i go mają. U nas jest taka różnica, że więcej osób śledzi topowe urządzenia i wzdycha do nich sprzed ekranu…

 • etanol

  A mi się podobały okulary :)

 • Bucz

  Hehe, gosc zwrocil uwage na ciekawa wlasciwosc nowego iPhone – teraz dzieki czytnikowi linii papilarnych NSA bedzie mialo, oprocz innych danych osobowych, takze odciski palcow uzytkownikow. Calkiem sprytny sposob na zebranie kompletnej bazy.

 • biblok

  Przecież to dla jaj jest zrobione :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona