Ważne

Disney prezentuje The Little Mermaid Second Screen Live

Disney Second Screen to seria darmowych aplikacji towarzyszących wybranym tytułom z katalogu wytwórni Disney. Synchronizują się one z oglądanym przez nas filmem i pozwalają na wykorzystanie iPada w roli drugiego ekranu, na którym wyświetlają się rozmaite, nieraz interaktywne dodatki związane z tym co aktualnie oglądamy.

Do niedawna aplikacje te współpracowały jedynie z kopiami filmu wydanymi na płytach DVD lub Blu-Ray. Wytwórnia Disney postanowiła jednak posunąć się o krok dalej, i zaprzęgnąć iPada do współpracy z wielkim, kinowym ekranem. Pierwszym filmem animowanym wymagającym od widza zabrania do kina tabletu będzie klasyczna bajka Mała Syrenka. W trakcie seansu młodzi widzowie będą mogli brać udział w rozmaitych grach i zabawach, takich jak chociażby sterowanie statkiem czy wspólne śpiewanie, które w jakiś sposób będą łączyć się z tym co aktualnie dzieje się w bajce. Fakt iż aplikacja pozwoli również na zdobywanie i utratę punktów wprowadzi do wizyty w kinie element współzawodnictwa. Wszystko to wydaje się być ciekawą alternatywą dla wypuszczania po raz nasty tej samej bajki (Mała Syrenka ma już w końcu 24 lata). Co prawda aplikacja która celowo odwraca naszą uwagę od tego co dzieje się na ekranie może na pierwszy rzut oka nieco dziwić, ale kto wie? Może dla przyszłych pokoleń taki stan rzeczy będzie czymś absolutnie normalnym?

Nowa wersja Małej Syrenki jak na razie wyświetlana będzie jedynie w wybranych kinach w Ameryce. Czas pokaże czy kiedykolwiek trafi ona do kin w naszym kraju.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona